Sopockie Spotkania Kobiet: czy kobiety kochają siebie?

Fot. Anna Rezulak.KFP/UMS

W walentynki zapraszamy na rozmowę o miłości. 14 lutego Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu rozmawiać będzie z ilustratorkami Magdą Danaj i Martą Frej o tym, czy kobiety kochają siebie.

– To przewrotne wydawałoby się, ale jednak bardzo ważne pytanie będzie przyświecało naszej kolejnej rozmowie, na którą serdecznie zapraszam – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Wspólnie z moimi gościniami, a także mam nadzieję z publicznością, zastanowimy się jak to wygląda z perspektywy naszych doświadczeń i obserwacji, a może coś lub ktoś nam w tym przeszkadza. Do udziału w spotkaniu zapraszam także panów – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim, pomysłodawczyni Sopockich Spotkań Kobiet.

Sopockie Spotkania Kobiet to rozmowy o sprawach ważnych, dotyczących różnych dziedzin życia, ale zawsze z perspektywy kobiet. Najbliższe spotkanie odbędzie się w Sopotece, we wtorek, 14 lutego o godz. 18.00.

Dla tych, którzy nie będą mogli być na spotkaniu o godz. 18.00, dostępna będzie transmisja w mediach społecznościowych:

 

Info o gościniach:

Magda Danaj – z wykształcenia filolożka polska, z zawodu ilustratorka i rysowniczka. Autorka plakatów, okładek i projektów graficznych. Twórczyni Porysunków, krótkich form rysowanych okraszonych śmiesznym, czasem mniej śmiesznym, a często refleksyjnym tekstowym komentarzem. Autorka Porysunnika, planera antymotywaycjnego, który zachęca czytelnika do kreatywnego bazgrolenia i pisania co ślina na język przyniesie.

Marta Frej – artystka wizualna, ilustratorka, prezeska Fundacji Kulturoholizm. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych, miała ok. 50 wystaw indywidualnych. Laureatka nagrody Okulary Równości 2015, w kategorii prawa kobiet i przeciwdziałanie dyskryminacji z powodu płci za twórczość artystyczną zaangażowaną w obronę praw kobiet i równości płci. Współautorka książki „Memy i grafy” z Agnieszką Graff oraz ilustratorka książki „Brakująca połowa dziejów” Anny Kowalczyk. Otrzymała również nagrodę plebiscytu O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu za nadanie memom rangi artystycznego dzieła; za feministyczną sztukę w internecie, która – dzięki swojej aktualności i bezkompromisowości – ma prawdziwą siłę.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...