Zostań wolontariuszem/szką na Targach Kariery Edu Offshore Wind

Fot. materiały prasowe

W dniach 14-15 marca w Amber Expo w Gdańsku odbędą się I Edukacyjne Targi Kariery Edu Offshore Wind 2023. To pierwsze impreza w skali kraju, która jest okazją do prezentacji przyszłego rynku pracy morskiej energetyki wiatrowej w Polsce oraz do bezpośredniego spotkania uczniów i uczennic klas VIII szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych z przedstawicielami biznesu offshore w Polsce i z zagranicy.

Morska energetyka wiatrowa to ogromna szansa i perspektywa rozwoju gospodarki. W tej branży niewątpliwie z roku na rok będzie rosło zapotrzebowanie na wykształconych pracowników, co wiąże się również z nowatorskim podejściem do edukacji, poza specjalistycznym kształceniem zawodowym należy  zadbać o element edukacji na poziomie podstawowym oraz ponadpodstawowym w obszarze doradztwa zawodowego.

Sopocka Sieć Doradztwa Zawodowego wraz z Gdyńską Siecią Doradztwa Zawodowego nawiązała aktywną współpracę z Pomorską Platformą Offshore powołaną przez samorząd województwa pomorskiego, która podejmuje działania ukierunkowane na edukację młodzieży.

Zgodnie z założeniami Sopockiego Modelu Doradztwa Zawodowego szukamy możliwości przybliżania młodym ludziom kierunków rozwoju lokalnego rynku pracy i włączamy placówki edukacyjne w ramach realizacji doradztwa zawodowego w działania realizujące ten cel. Zarówno udział w Targach, jak i zaangażowanie młodzieży w charakterze wolontariuszy obsługujących targi jest doskonałą okazją zapoznania się z możliwościami zawodowymi w branży morskiej energetyki wiatrowej. Z kolei dla firm to moment, kiedy mogą poznać swoją przyszłą kadrę, która będzie wybierała swój kierunek w branży MEW: technologiczny, prawny, transportowy i wiele innych.

Szkoły zachęcamy do zgłaszania całych klas do udziału w wydarzeniu.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w Targach oraz ich program

Rekrutacja na wolontariat

Organizatorzy Targów poszukują wolontariuszy/szek w wieku 16-25 lat do obsługi  imprezy w dniach 14-15 marca.

Wolontariat to gwarancja ciekawej przygody i nauki czym jest zielona energetyka i dlaczego będzie wyznaczała w najbliższych latach naszą przyszłość. Możliwość skorzystania z kursów przydatnych każdej młodej osobie, która myśli o zawodzie lub rozpoczyna swoją karierę.

W sopockich szkołach do promocji wydarzenia wśród swoich kolegów i koleżanek włączyli się Szkolni Ambasadorzy i Ambasadorki Doradztwa Zawodowego (III LO, I LO, Zespół Szkół Technicznych, Sopockie Liceum Autonomiczne), którzy wraz z nauczycielami doradztwa zawodowego udzielą bliższych informacji o rekrutacji.

Chętni wolontariusze mogą zgłaszać swoją kandydaturę bezpośrednio na stronie Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Informacji na temat wydarzenia można także zasięgnąć w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, kontakt: Powiatowy Konsultant ds. Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego, tel. +48 791 983 101, e-mail: anna.dukowska@ckusopot.pl.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...