Sport na Zdrowie dla dzieci

Dwoje dzieci pływa na żaglówce
 Fot. materiały promocyjne SnZ

Fundacja Sport na Zdrowie zaprasza na sportową przygodę sopockie dzieci. Bezpłatne zajęcia przygotowano dla dwóch grup: dzieci chorujących lub zagrożonych chorobami cywilizacyjnym oraz dzieci z niepełnosprawnością.

– Choroba nie musi oznaczać rezygnacji z aktywności fizycznej, wręcz przeciwnie – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Przy wielu schorzeniach dobrze dobrany wysiłek, często najlepiej na świeżym powietrzu, jest jak najbardziej wskazany. Dlatego zachęcam wszystkich rodziców i same dzieci, które mają różne problemy zdrowotne, do udziału w zajęciach sportowych, które odbywają się pod okiem specjalistów. Pamiętajmy, że warto się ruszać, warto dbać o kondycję, nie izolujmy dzieci ze schorzeniami od aktywności fizycznej – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Przeciw chorobom cywilizacyjnym

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-16 lat chorujących lub zagrożonych chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak m.in. astma, choroby alergiczne, atopowe zapalenie skóry, otyłość, wady postawy. Od kwietnia do października dzieci będą brały udział w aktywnościach sportowych, rehabilitacyjnych i warsztatach edukacji prozdrowotnej.

Udział w programie  wpłynie na poprawę stanu zdrowia i sprawności fizycznej oraz pomoże w efektywnym zarządzaniu swoją chorobą. Cotygodniowe aktywności będą odbywać się w basenie solankowym, na plaży, a w miesiącach letnich królować będą sporty wodne.

Sporty wodne

Projekt „Sport na Zdrowie – Sekcja Sportowa sporty wodne” to zajęcia kierowane do dzieci w wieku 6-18 lat mieszkających w Sopocie, ze zdiagnozowaną chorobą (niepełnosprawnością). To szansa na poprawę stanu zdrowia, sprawności fizycznej oraz poznanie podstaw sportów wodnych. Treningi będą odbywać się dwa razy w tygodniu – w basenie solankowym, na plaży, a w miesiącach letnich na wodzie.

Oba typy zajęć prowadzone będą w Uzdrowisku Sopot. Zgłoszenia przez stronę internetową Fundacji Sport na Zdrowie lub bezpośrednio: Fundacja Sport na Zdrowie, ul. Bitwy pod Płowcami 67, tel.: 539 621 647, biuro@sportnazdrowie.org.

Zajęcia współfinansowane są ze środków Sopotu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...