Ruch, taniec, komunikacja. Animus+ zaprasza

Fot. materiały promocyjne

Interesują Cię spotkania poszerzające horyzonty, czucie własnego ciała i uwrażliwiające na lepszą komunikację? Takie cykliczne zajęcia, w każdą środę od godz. 15.00 do 16.30, proponuje klub Animus+, na sali prób Teatru Atelier (al. Mamuszki 2). Bezpłatne zajęcia skierowane są do sopocian w wieku 60+

Spotkania składają się z części wykładowej (45 min.), w czasie której prowadzące przedstawiają teorie, fakty, podstawy naukowe i historyczne, prezentują inspirującą literaturę z danego tematu oraz części warsztatowej (45 min.), w czasie której w praktyce sprawdzane są teorie, jest czas na ćwiczenia, rozmowy, dyskusje, wymianę doświadczeń i poglądów.

Bezpłatne zajęcia skierowane są do sopocian w wieku 60+. Można przyjść na pojedyncze spotkanie, każde z nich tworzy odrębną całość, choć łączy je wszystkie hasło: taniec – teatr – komunikacja.

W części warsztatowej będzie okazja, by:

  • przyjrzeć się temu czy słuchasz innych, żeby odpowiedzieć czy żeby zrozumieć,
  • sprawdzić czy to, co mówisz, to dokładnie to samo, co słyszą inni,
  • poćwiczyć empatyczne słuchanie,
  • zadawanie pytań otwartych i zamkniętych, pogłębiających, parafrazowanie,
  • nauczyć się dostrzegać i nazywać swoje potrzeby, także te emocjonalne,
  • brać większą odpowiedzialność za swoje słowa,
  • przyjrzeć się swojej komunikacji werbalnej i pozawerbalnej,
  • precyzyjniej wyrażać myśli,
  • porozmawiać z innymi uczestnikami i wymienić myśli i wiele wiele innych zaskakujących i inspirujących przeżyć.

Prowadzące:

Joanna M. Czajkowska – choreografka, tancerka, pedagog z doktoratem, współtwórczyni Sopockiego Teatru Tańca opowiada o teatrze, tańcu współczesnym, kobietach w teatrze, rekomenduje i recenzuje spektakle. Zaprasza do łagodnego ruchu i pracy z ciałem, świadomego oddechu, medytacji, medytacji w ruchu, relaksacji.

Anna Myszkowska-Sznajder – trenerka, business coach i managerka mówi o sposobach na lepszą komunikację czyli taką, która pozwala budować lepsze relacje – z partnerem, dziećmi, wnukami, w relacjach zawodowych. Pomaga budować mosty zamiast murów. Wprowadza w świat NVC, czyli porozumienia bez przemocy. Pomaga rozwinąć wrażliwość językową, świadomość związaną z tym co i jak mówimy.

Animus+ na FB

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...