Miasto dofinansuje zakup radiowozu dla sopockich policjantów

Prezydent Sopotu siedzi przy stole i podpisuje dokumenty
Fot. materiały UMS

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, sopockim policjantom zostanie przekazane dofinansowanie z budżetu miasta na zakup radiowozu, w kwocie 75 tys. zł. Pozwoli to na zwiększenie liczby patroli w kurorcie. Porozumienie o dofinansowaniu podpisał w poniedziałek prezydent Sopotu.

Dofinansowanie w wysokości 75 tys. zł trafi na fundusz Wsparcia Policji, z przeznaczeniem na zakup oznakowanego służbowego pojazdu. To połowa wartości radiowozu. Porozumienie w tej sprawie podpisał w poniedziałek, 20 lutego 2023 r. prezydent Sopotu.

- Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas sprawą priorytetową - mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - Od wielu lat wspieramy finansowo sopockie służby: policję, straż pożarną czy WOPR. Finansujemy dodatkowe patrole piesze, kupujemy sprzęt przydatny policjantom, jak np. narkotesty, dofinansowujemy zakup motocykli i aut dla funkcjonariuszy. Inwestycja w bezpieczeństwo opłaca się i zwraca z nawiązką. 

Kolejny radiowóz pozwoli na zwiększenie liczby patroli na ulicach Sopotu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...