Szymański wicemistrzem Europy! Znakomite występy sopockich lekkoatletów

Fot. materiały SKLA

Nasi lekkoatleci przywieźli do Sopotu medale Halowych Mistrzostw Europy w Stambule. Anna Kiełbasińska dwa brązowe, Jakub Szymański srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy. Bardzo dobrze na mistrzostwach Polski w Toruniu i Rzeszowie spisała się również młodzież z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

Anna Kiełbasińska na 37. Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule wywalczyła brązowe medale za bieg indywidualny na 400 m, a także za sztafetę 4x400 m pań. Polska sztafeta w składzie: Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała, Alicja Wrona-Kutrzepa i Anna Pałys pobiegła w czasie 3.29.31. Jakub Szymański, startujący w biegu na 60 m przez płotki uzyskał czas 7.56 s i wraca do Sopotu z tytułem wicemistrza Europy!

Na Mistrzostwach Polski Seniorów i U23 w Toruniu, które odbyły się w połowie lutego, znakomicie wypadli Anna Kiełbasińska (srebrny medal) i Jakub Szymański (2x złoto), a także Aleksandra Formella – wszyscy uzyskali wyniki, które dały im awans do HME w Stambule. W sumie sopocianie zdobyli w Toruniu 9 medali. Pozostałe miejsca medalowe przypadły: Emilii Kusy (srebro, skok o tyczce), Edycie Bielskiej (brąz, pięciobój (senior) i srebrny medal w kat. U23, Patrycji Gajewskiej – brązowy medal za pięciobój, a także Amelii Kubali, brązowy za trójskok.

Mistrzostwa Polski U18 i U20 w Rzeszowie zawodnicy SKLA zakończyli z trzema medalami. Złoto zdobył Antoni Kubacki (600 m), srebro Natalia Lewandowska (skok o tyczce), a brąz Jory Teixeira (800m).

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...