Miasto dofinansuje zakup samochodu i sprzętu dla sopockich strażaków

Na zdjęciu st. bryg. Marian Hinca, komendant miejski PSP w Sopocie (z lewej) i Jacek Karnowski, prezydent Sopotu
Fot. Ewelina Wołejko

Strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie otrzymają z budżetu miasta dofinansowanie na zakup samochodu. Miasto wesprze też KM PSP i sopocką Ochotniczą Straż Pożarną w zakupie sprzętu i środków ochrony osobistej, które zostały zniszczone podczas gaszenia pożaru przy ul. Andersa 30. Strażakom przyznane zostaną nagrody.

Dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł zostanie przekazane z budżetu miasta Sopotu i trafi na fundusz Wsparcia PSP woj. pomorskiego, z przeznaczeniem na zakup samochodu lekkiego kwatermistrzowskiego (SLKw). Umowę w tej sprawie podpisali w poniedziałek, 13 marca br. Jacek Karnowski, prezydent Sopotu i st. bryg. Marian Hinca, komendant miejski PSP w Sopocie.

- Dzięki wsparciu samorządu zamierzamy kupić proekologiczny samochód kwatermistrzowski - mówi st. bryg. Marian Hinca. - Będzie on wykorzystywany między innymi podczas działań prewencyjnych i kontrolno-rozpoznawczych na terenie Sopotu. Szukamy dofinansowania z różnych źródeł, aby się rozwijać, mieć coraz lepszy sprzęt. Jesteśmy bardzo wdzięczni panu prezydentowi i sopockim radnym za pomoc.

Miasto Sopot wesprze też Komendę Miejską PSP i druhów z sopockiej OSP w zakupie sprzętu pożarniczego i środków ochrony osobistej, zniszczonych podczas gaszenia pożaru kamienicy przy ul. Andersa 30 w Sopocie, który wybuchł w nocy z 17 na 18 lutego br. Wielogodzinna akcja ratunkowa prowadzona była w trudnych warunkach atmosferycznych, przy bardzo silnym wietrze. Na zakup m.in. węży, rękawic, latarek funkcjonariusze PSP otrzymają z budżetu miasta 6 tys. złotych, a druhowie OSP - 5 tys. zł. Zostaną również przyznane nagrody dla 12 strażaków zawodowych i 6 ochotników - w łącznej wysokości 13,5 tys. zł.

- Cieszę się, że po raz kolejny możemy przekazać pieniądze na zakup profesjonalnego sprzętu, który będzie służyć sopockim strażakom - mówi prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. - Cieszę się też z doskonałej współpracy między strażakami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Sopocie. Dzięki ich profesjonalizmowi i poświęceniu wszyscy możemy czuć się bezpiecznie. 

To kolejne w tym roku wsparcie przyznane z budżetu miasta w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. W lutym br. sopoccy policjanci otrzymali dofinansowanie na zakup radiowozu, w kwocie 75 tys. zł.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...