Weekend z zawodami na Hipodromie

Fot. Aleksandra Ziętak

Na Hali Pomarańczowej sopockiego Hipodromu, 18 i 19 marca, rozegrane zostaną kolejne zawody konne w skokach przez przeszkody w ramach zimowego cyklu JumpOFF Hipodrom. Będzie to już siódma eliminacja, ostatnia szansa dla startujących zawodników na zdobycie punktów w klasyfikacji generalnej przed finałem.

W ramach zawodów rozgrywanych jest wiele konkursów o różnym stopniu trudności. Wysokość przeszkód w danym konkursie określa jego trudność, a zadaniem zawodnika i konia jest pokonanie wszystkich przeszkód bez zrzutek i w określonym czasie. Za każdą zrzutkę oraz przekroczenie czasu naliczane są punkty karne. Wygrywa para, która jest najdokładniejsza i równocześnie najszybsza. W zawodach biorą udział zarówno najmłodsi jeźdźcy, startujący na kucach, jak i dorośli, doświadczeni zawodnicy. Tradycyjnie rano odbywają się konkursy dla najmłodszych, a z upływem dnia wysokość przeszkód – i stopień trudności – wzrastają. Najwyższe konkursy rozgrywane są po południu i wieczorem.

Zawody rozgrywane będą się na Hali Pomarańczowej, 18 i 19 marca, w godzinach 8.00-19.00. Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie www.zawodykonne.com. Wstęp wolny.

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...