Zgłoś się po budkę lęgową dla ptaków

Fot. Damian Main

Na terenie Sopotu tej wiosny zawiśnie 150 budek lęgowych dla ptaków. Pierwsze budki zostały zamontowane przez Zarząd Dróg i Zieleni w Dolnym Sopocie. Kolejna część przeznaczona jest dla Sopotu Górnego, natomiast 50 budek otrzymają mieszkańcy.

W ubiegłym roku w ramach Sopockiego Budżetu Obywatelskiego zostało rozdysponowanych 100 sztuk takich schronień. W tym roku, aby zaprosić jeszcze więcej pożytecznych zwierząt do Sopotu, Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska zakupił kolejnych 150 budek lęgowych, które zawisną na drzewach należących do gminy oraz posesjach prywatnych.

Aby wspierać bioróżnorodność, powieszonych zostanie aż 6 rodzajów domków dla ptaków. W ten sposób zadbamy także o rzadziej spotykane gatunki, takie jak pełzacz ogrodowy, który występuje w naszym mieście.

Nie tylko ptaki otrzymają schronienie. W okolicach parków zamontowanych zostanie także 20 budek dla wiewiórek, a niedaleko zamkniętych zbiorników wodnych, 20 schronów dla nietoperzy.

Aby otrzymać budkę, należy zgłosić się do Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska, pokój nr 88 i wypełnić formularz.

Budkę będzie moźna również otrzymać w piątek, 17 marca na Sopockim Rynku. O godzinie 10 na mieszkańców i mieszkanki czekać będzie wiceprezydent Sopotu, Marcin Skwierawski. Zapraszamy!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...