„Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki”. Artyści oprowadzą po wystawie

Fot. Jerzy Bartkowski

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na wystawę „Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki”. Po ekspozycji oprowadzają autorzy niektórych prezentowanych prac, a najbliższa okazja już w niedzielę, 19 marca.

Kolejne autorskie oprowadzanie po prezentowane w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie wystawie „Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki” odbędzie się w niedzielę, 19 marca, o godzinie 12.00. „Bez granic / no border”, pod tym hasłem widzów po wystawie poprowadzi Katarzyna Lewandowska, historyczka sztuki i feministka, która opowie „o pracach, osobach artystycznych, strategiach twórczych i aktywistycznych, które mówią o niechcianych tożsamościach skupiających w sobie, jak w soczewce, negatywne praktyki ludzkiego świata, czyli władzy, dominacji, zawłaszczania”. 

Wiosną autorskie oprowadzanie odbędzie się 2 kwietnia. Opowieść o wystawie usłyszymy wówczas od Romana Nieczyporowskiego, historyka i teoretyka sztuki. Odbędą się również dwa oprowadzania kuratorskie. Dorota Monkiewicz opowie o wystawie 5 marca i 16 kwietnia, podczas finisażu.

Nie obowiązują zapisy. Państwowa Galeria Sztuki zaprasza wszystkich zainteresowanych. Początek w wybrane niedziele, zawsze o godzinie 12.00.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...