Teatr Atelier dla dużych i małych widzów

„BallaDina”. Fot. Paweł Lęcki

Teatr Atelier w Sopocie zaprasza na przedstawienie Teatru Niedużego „BallaDina”, które będzie można obejrzeć dwukrotnie w ostatnią sobotę kwietnia. Tydzień później, 6 maja, komedię „1,2,3 sardines” zaprezentuje Grupa Teatralna Didasca’ quoi? Najmłodsi widzowie 30 kwietnia zobaczą w Atelier spektakl „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki”.

Komediowy monodram „BallaDina” będzie można zobaczyć 29 kwietnia o godz. 17.00 i 19.00. Spektakl powstał na kanwie tekstu Jeremiego Przybory, z muzyką Jerzego Wasowskiego. Kabaretowa wersja krwawej opowieści w reżyserii Piotra Kosewskiego przeniesie widzów w świat niezwykłego humoru, inteligentnego żartu i pięknych melodii, a jednocześnie przypomni jedno z arcydzieł polskiej literatury dramatycznej. Skróconą wersję „Balladyny" Juliusza Słowackiego opowie i zaśpiewa drag queen Dina, której towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Magdalena Maniewska, obój, Sylwia Adamska, klarnet, Karolina Borodacz, fagot, Artur Elert, trąbka. Bilety dostępne są na stronie kupbilecik.pl.

Spektakl  „1,2,3 sardines” Grupy Teatralnej Didasca’ quoi? to sztuka pełna dynamizmu i zwrotów akcji, w której poznajemy się burzliwe losy Nathalie, żony i matki mającej na głowie dom, dzieci, pracę i wiecznie nieobecnego męża Vincenta. Mąż Natalie, balansuje w zmieniającym się świecie biznesu, mając na swoim koncie różnego rodzaju porażki. Pikanterii i zwrotów akcji dostarczają też Gwyneth – depresyjna opiekunka, szalony Antoine przyjaciel Vincenta i Charles de Laslandes, tradycjonalista pragnący poślubić nadzwyczajną Annie, siostrę Nathalie. Teatr Atelier zaprasza na przedstawienie 6 maja 2023 r. o godz. 20.00. Rezerwacje: www.didasca-quoi.com.

Najmłodsi widzowie mogą w Teatre Atelier obejrzeć spektakl „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki”. Przedstawienie będzie grane w niedzielę, 30 kwietnia, o godzinie 16.00. Doktor Bonifacy Trąbka to niezwykły lekarz, który bada i leczy zwierzęta w swej leśnej chatce. Razem z kukułką, sową z rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami, dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie, pracownię EKG, gabinet USG i RTG. „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki" to zabawny spektakl, który oswaja dzieci z wizytą w gabinecie lekarskim. Całość spektaklu utrzymana jest w konwencji teatru lalek, żywego planu i formule komiksowej. Spektakl dla dzieci od lat 3.
Bilety na interticket.pl, a także w punktach Informacji Turystycznej przy ul. Dworcowej 4 oraz pl. Zdrojowy 2.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...