Warsztaty dla mieszkańców. Przyjdź i sprawdź, jakie dane zawierają nowe mapy Sopotu

Na zdjęciu dłonie trzymające smartfon z wyświetloną mapą Sopotu
Fot. UMS

Zapraszamy mieszkańców na bezpłatne warsztaty dotyczące danych przestrzennych o Sopocie, które są dostępne w miejskich portalach internetowych. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną multimedialne mapy Sopotu, zawierające wiele przydatnych informacji, jak np. potencjał solarny dachów, uzbrojenie terenu, struktura własności czy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. 

Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł nauczyć się, jak korzystać z danych oraz jakie funkcjonalności mają poszczególne mapy.

- Mamy się czym pochwalić, ponieważ jesteśmy w czołówce miast posiadających takie narzędzia - mówi prezydent Sopotu Jacek Karnowski. - Dzięki nim, nie ruszając się z domu zmierzymy wysokość dowolnego budynku, powierzchnię dachu i elewacji, dowiemy się też, jakie gatunki drzew rosną w naszym mieście i w jakiej są kondycji  Z map strat ciepła dowiemy się, czy budynek, w którym mieszkamy wymaga termomodernizacji. Te informacje i mnóstwo innych dostępne są “na klik” w komputerach i smartfonach. Zapraszam mieszkańców Sopotu!

Uczestnicy warsztatów poznają funkcjonalności map, które są dostępne na stronie sopot.obliview.com - ortofotomapy, mapy strat ciepła i zanieczyszczenia światłem oraz mapy drzew.

Druga część warsztatów będzie dotyczyć danych przestrzennych (czyli określających m.in. położenie, wielkość i kształt nieruchomości) opublikowanych w sopockim portalu mapowym i platformie INSPIRE HUB

Warsztaty odbędą się w Sopotece przy ul. Kościuszki 14 (Sopot Centrum II piętro) w poniedziałek, 5 czerwca i w środę, 14 czerwca o godzinie 18. Poprowadzą je członkowie zespołu ds. wdrażania innowacji i rozwoju miasta w koncepcji smart city. Wstęp wolny. Można zabrać ze sobą swojego laptopa, ale na miejscu będą też dostępne komputery stacjonarne. 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...