Sopot Molo Festiwal, czyli wakacyjne koncerty w muszli na molo

Fot. MOSiR Sopot

Sopocki MOSiR zaprasza z początkiem lata na „Sopot Molo Festiwal” – cykl koncertów młodych polskich artystów, którzy emanują pozytywną energią. Organizatorzy zaplanowali osiem koncertów ‒ pierwszy już w piątek, 30 czerwca, ostatni 3 września. Początek każdego z koncertów o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Sopocki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza latem na skwer Kuracyjny, gdzie przez całe wakacje odbywać się będzie wiele imprez. Zaplanowano koncerty, spektakle teatralne i festiwale muzyczne, a na początek „Sopot Molo Festiwal”.

‒ Festiwal to ciekawa propozycja dla każdego, kto ceni nietuzinkowe brzmienia. To festiwal pozytywnych doznań, ze starannie dobranymi wykonawcami, który sprawi, że każdy słuchacz będzie się dobrze czuł! Uzupełnieniem jest zaproszenie do wspólnych kąpieli w morzu o wschodzie słońca, nastepnego dnia po koncercie – mówi Grażyna Dobrzyńska, dyrektor MOSiR w Sopocie. ‒ To nie jedyny festiwal tego lata. Przed nami już wkrótce Sopot Molo Jazz Festiwal i Sea Ya Festival – dodaje Grażyna Dobrzyńska. 

‒ Muzyka jest silnym przekaźnikiem wibracji i energii, wystarczy się do niej dostroić. Bicie serca jak bębny, szum fal jak podkład do anielskich śpiewów ptaków. Wystarczy uważnie słuchać. Dobierając line-up festiwalu kierowaliśmy się właśnie tym, co chcą przekazać artyści i w jaki sposób to robią. Fale w morzu rozchodzą się podobnie do fal dźwiękowych i w jednych i w drugich można się zanurzyć – mówi Julia Łaszkiewicz z „Morza Aniołów”, partner festiwalu. ‒ To połączenie muzycznego świata z ludźmi, którym w duszy gra. Wybrani wykonawcy to wspólne wibracje sopockich walorów: wody, najpiękniejszych wschodów słońca wynurzającego się z morza i ludzi, którzy chcą być, doświadczać i wspominać, bo życie składa się właśnie z takich wyjątkowych chwil.

Festiwal już w piątek, 30 czerwca, rozpocznie SKUBAS, artysta, który w swojej twórczości podróżuje do źródeł ludzkich doświadczeń́. Jego teksty są̨ pełne emocji. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie.

Program koncertów

30 czerwca - SKUBAS 

Kiedyś́ znany głównie na scenie klubowej, szerszej publiczności dał się̨ poznać́ dzięki wydanemu w 2012 roku autorskiemu albumowi „Wilczełyko”. Ma na swoim koncie łącznie 3 albumy studyjne. W 2023 ukaże się̨ czwarty, który zapowiadają̨ takie jak single: „Co i tak nadejdzie” w duecie z Dawidem Tyszkowskim oraz „Rdza”, zaśpiewana z Krzysztofem Zalewskim. 

22 lipca - Leśne Zwierzęta 

Leśne Zwierzęta to sekstet, któremu przewodzą Emilia Pollock i Michał Andrys. Wspólnie współpracują od wielu lat, a pierwszy singiel tej grupy pt. „Eternal Stars” przedstawia ich niezwykłą artystyczną drogę pełną psychodeli, alternatywnych brzmień, ale i melancholijnego uroku melodii. Całość podkreśla spójny z warstwą muzyczną eteryczny teledysk, który zabiera widza w magiczną podróż w kierunku gwiazd. Leśne Zwierzęta są młodym zespołem, jednak kryją się za nim muzycy zaprawieni w wielu muzycznych bojach i posiadający spore doświadczenie sceniczne.

28 lipca - Kathia

Jedno z najciekawszych odkryć polskiej alternatywy. Kathia to 20-letnia producentka, kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i wokalistka. Publiczności dała się poznać w 2019 roku EP-ką „Town”, na której miesza stylistykę z pogranicza soulu i R&B, z domieszką współczesnego rapu. Jesienią tego roku światło dzienne ujrzy jej debiutancki album, na którym Kathia pokazuje słuchaczom swoje kolejne oblicze. Album, tym razem całkowicie po polsku, charakteryzuje głęboka emocjonalność i dojrzałość, zarówno muzyczna jak i tekstowa. 

29 lipca - Limboski

Limboski powraca w swojej najdzikszej, solowej odsłonie! Podczas koncertów w formule solo act śpiewa, gra, beat-boksuje i tańczy. Zapętlone riffy i improwizowane fragmenty wciągają nas w czasami mroczny, a czasami wręcz stand-up'owy klimat, a od czasu do czasu pojawiają się elektroniczne bity, które podrywają zblazowane siedzenia do tańca – w końcu artysta mieszka w Berlinie, światowej stolicy clubbingu!

11 sierpnia - Damian Ukeje

Wiadomość Damiana do Was: ‒ I am Rock’n’Roll. Podczas koncertu "I am R’n’R" wykonam wybrane utwory moich Idoli z czasów dzieciństwa, dojrzewania jak i stanu obecnego. W czasie wydarzenia usłyszycie utwory takich artystów jak „Nirvana”, „Metallica”, „Sztywny Pal Azji”, „Chris Cornell”, „Maanam”, „Black Keys”, „Prince” czy „Kings of Leon”. Dodatkowo zaprezentuję Wam piosenki zapowiadające nowe wydawnictwo. Kochamy te same piosenki. Zapraszam. 

14 sierpnia - Wróblewski & Kulpa

Wyjątkowy duet. Roman Wróblewski (piano) wraz z Weroniką Kulpą (wiolonczela) grają muzykę inspirowaną portugalskim słońcem, azjatyckimi podróżami oraz pięknem polskiej natury. Zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce, Europie (m.in. Francja, Dania, Szwecja, Estonia, Portugalia) oraz w Azji.

27 sierpnia - Heima

Heima to łódzko-pabianicki zespół, który tworzy swój przytulny świat od końca 2017 roku. Ich muzyczna wrażliwość płynnie porusza się między różnymi gatunkami, jak indie pop, art rock czy shoegaze. Cała twórczość zespołu ma wspólne mianowniki ‒ ujmujący wokal, nastrojowe partie gitar, oraz ciekawa warstwa rytmiczna tworzą połączenie o intrygującej aurze. Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, w tym festiwali. W roku 2022 zostali laureatami „Wiosła Kultury” w kategorii „debiutant” oraz zajęli 2. miejsce w plebiscycie „Sanki” Gazety Wyborczej.

3 września - Kępiński & Kowalonek

Wyjątkowy duet artystów z ogromnym doświadczeniem scenicznym na polskim rynku. Stworzyli wzruszający, elektryzujący i hipnotyzujący album, który łączy w sobie elementy muzyki klasycznej, elektronicznej aż po indie pop i synth pop, tworząc eklektyczną mieszankę unikalnego brzmienia. Miro od lat komponuje muzykę filmową. Jest autorem wielu ścieżek filmowych, między innymi do hitu „Furioza”, który był jedną z najchętniej oglądanych produkcji Netflixa w 2022. Michał, kompozytor, tekściarz oraz głos najważniejszych rockowych zespołów w kraju: Snowman, Myslovitz, udzielał się również w elektronicznym Mikrobi.T. Razem tworzą to wyjątkowe połączenie.  

Partnerem festiwalu jest „Morze Aniołów” ‒ społeczność inspirowana morzem, która łączy ludzi na całym świecie, kierujących się niematerialnymi wartościami, płynącymi z serca.

W dzień po każdym koncercie organizatorzy zapraszają na wspólne wejście do morza o wschodzie słońca razem z „Morzem Aniołów” – sopocka plaża, wejście nr 28.

Pomocnik – czas wschodu słońca:
1.07 – godz. 04.15
23.07 –  godz.04.42
29.07 –  godz.04.51
30.07 –  godz.04.53
12.08 –  godz.05.16
15.08 –  godz.05.21
28.08 –  godz.05.45
4.09 –  godz.05.58

Organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie. 

Partner: Morze Aniołów 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...