Bezpłatna rehabilitacja kardiologiczna w Pomorskim Centrum Reumatologii

Fot. materiały prasowe PCR

Dobra wiadomość dla osób po incydentach kardiologicznych. W sopockim szpitalu można skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji kardiologicznej.

Rehabilitacja kardiologiczna to zespół działań obejmujący edukację, opiekę medyczną i psychologiczną oraz dostosowany do stanu zdrowia i możliwości chorego wysiłek fizyczny. Konieczne w rehabilitacji po zawale czy po operacji serca są także zmiana stylu życia i nawyków żywieniowych.

– PCR oferuje kompleksowe i skuteczne programy rehabilitacyjne. Pacjentom zapewniona jest najlepsza opieka w oparciu o aktualne wytyczne i standardy medyczne – mówi Tomasz Augustyniak, prezes Szpitala Reumatologicznego.

Skorzystanie z rehabilitacji zalecane jest osobom:

  • po ostrych zespołach wieńcowych,
  • po rewaskularyzacji mięśnia sercowego,
  • po naprawie/wymianie zastawek serca,
  • w przypadku przewlekłego zespołu wieńcowego,
  • w przypadku niewydolności serca,
  • w chorobach tętnic obwodowych,
  • po incydentach w zakresie naczyń mózgowych.

Warunkiem skorzystania z usług naszego Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej jest posiadanie skierowania:

  • z Poradni (kardiologicznej, rehabilitacyjnej lub chorób wewnętrznych),
  • z Oddziału Szpitalnego (kardiologii lub kardiochirurgii).

Zgłoszenia i więcej informacji: tel. 58 555 76 05, e-mail rehabilitacja@pcrsopot.pl.

 

Ważna informacja dla pacjentów po przebytym Covid-19

Do września istnieje możliwość skorzystania z rehabilitacji kardiologicznej w ramach programu „Rady na układy”. Każdy pacjent po przebytym COVID-19, który zostanie zakwalifikowany do programu, otrzyma indywidualny program rehabilitacji. W zależności od wyników badań wstępnych przypisane zostanie około 20 sesji fizjoterapii (o różnej intensywności ćwiczeń) oraz do 4 spotkań z psychologiem lub dietetykiem podczas 2-tygodniowego turnusu dochodzącego. Codzienne zajęcia prowadzone będą w godzinach dostosowanych do potrzeb osób pracujących. Zgłoszenia przyjmowane będą do 8 września, tel. 517 882 535.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...