Sopockie Spotkania Kobiet: Podróż jest kobietą

Fot. Anna Bobrowska-KFP-UMS

Sopockie Spotkania Kobiet wracają po wakacyjnej przerwie. Już w piątek, 8 września w Teatrze Atelier Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu, pomysłodawczyni cyklu, spotka się z Martą Dziekońską, psycholożką i podróżniczką oraz Anną Grebieniow, przyrodniczką. Rozmowa będzie oczywiście o podróżach. Początek o godz. 17.00.

Dla tych, którzy nie będą mogli być na spotkaniu, dostępna będzie transmisja w mediach społecznościowych:

Sopockie Spotkania Kobiet – wydarzenie na FB
• profil FB: https://www.facebook.com/JachimSopot

 

Info o gościniach:

Marta Dziekońska – psycholożka i podróżniczka z umiłowaniem do autostopu i braku planu. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu ochrony zdrowia psychicznego, Terapii Akceptacji i Zaangażowania, jak i facylitowania (ułatwiania procesów organizacyjnych) wypraw Adventure Therapy. Jest jedną z założycielek Kolektywu psychologicznego Wszędzie Ważne. Zimą surfuje i pracuje gabinetowo z Portugalii, by latem prowadzić warsztaty rozwojowe w polskich lasach.

Anna Grebieniow – przyrodniczka z wykształcenia i zamiłowania, na co dzień związana z projektami dotyczącymi ochrony przyrody. Odwiedza zakątki Europy, Azji, Afryki i Ameryki Południowej, podróżując z nurtem, z wiatrem, bez pośpiechu. Uczestniczyła w dwóch etapach Afryki Nowaka (Sahara, Kalahari). Zainspirowana dokonaniami Polaków, którzy w latach 70. przebyli Pustynię Gobi pojazdami żaglowymi własnej konstrukcji, w 2008 r. zorganizowała wyprawę żaglowozową do Mongolii. Stopniowo odkrywała w sobie ciągoty polarne, a zimowe realia oswajała trawersując w dwuosobowym, kobiecym zespole zamarznięty Bajkał.

Gościnie wydarzenia są prelegentkami VII Spotkania Podróżujących Kobiet TRAMPki, które odbędzie się w dniach 9-10 września w ECS.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...