Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

Fot. materiały prasowe organizatora

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz Pomorska Koalicja na rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza mieszkańców oraz turystów na obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbędą się we wrześniu 2023 r. w Trójmieście. Inaugurację obchodów, czyli Festyn Tolerancji w Sopocie, poprzedzi Marsz po Godność, który ruszy 10 września o godz. 11.30 sprzed Kościoła pw. św. Jerzego i przejdzie ul. Bohaterów Monte Cassino do skweru Kuracyjnego. Festyn trwać będzie w godz. 12.00-15.00.

Ideą marszu jest, by głośno mówić o tym, że zdrowie psychiczne jest ważne. Organizatorzy zapraszają wszystkich do dołączenia do pochodu.

Obchody to część kampanii społecznej „Odmień Swoją Głowę”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat chorób psychicznych oraz przybliżenie problematyki związanej z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych.

10 września o godz. 11.00 w kościele NMP Wniebowziętej – Gwiazda Morza odbędzie się msza w intencji osób chorujących i ich rodzin. A podczas Festynu będzie możliwość rozmowy lub wzięcia udziału w warsztatach na stoiskach pomorskich organizacji pozarządowych, które na co dzień wspierają osoby w kryzysach psychicznych, chorujące psychicznie. Stoiska będę tworzyć w jednym miejscu i czasie Trójmiejski Punkt Informacyjno-Konsultacyjny, w którym można uzyskać informacje o możliwych formach pomocy.

O godz. 13.00 zapraszamy do przejścia przez symboliczne Drzwi do Tolerancji, które staną przy fontannie. To sposób, by zamanifestować wsparcie osób zmagających się z kryzysem psychicznym.

Więcej informacji: odmienswojaglowe.org

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...