Sopot włącza się w Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata

Zapraszamy na wielkie sprzątanie sopockiej plaży i okolic w ramach Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata - World Cleanup Day 2023 - największej ekoinicjatywy na świecie. Tego dnia 70 milionów osób wychodzi posprzątać swój kawałek planety. Bądźcie z nami w Sopocie w sobotę, 16 września 2023 r. i podczas drugiej odsłony akcji - we wtorek, 19 września 2023 r.

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Sopotu do dołączenia do wspólnej akcji sprzątania sopockiej plaży i okolic. W sobotę, 16 września 2023 r. przy wejściu na plażę nr 37 o godz. 10.00 będzie można odebrać worki i rękawice. Finał akcji i wręczenie upominków dla wolontariuszy odbędzie się ok. godz. 13 na Sopockim Rynku Non-Stop podczas Ekopikniku Budżetu Obywatelskiego.

Trzy dni później, we wtorek, 19 września będzie kolejna okazja do wspólnego sprzątania Sopotu. Start o godzinie 11 przed Art Inkubatorem przy ul. Goyki 3 w Sopocie. Przy wejściu do budynku będzie można odebrać worki i rękawice. Sprzątanie potrwa do godz. 13  Na mecie na wolontariuszy będzie czekać ciasto i herbata.

Organizatorami Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata - World Cleanup Day 2023 są: Planet Heroes i fundacja MARE. 

Wielki Ekopiknik Budżetu Obywatelskiego

W sobotę, 16 września warto wybrać się na sopocki rynek przy ul. Polnej. W godzinach 11.00-15.00 będzie się tam odbywać Wielki Ekopiknik. Będzie okazja, aby zagłosować na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Sopockiego Budżetu Obywatelskiego.

W programie Ekopikniku znajdą się też: Ekorynek z lokalnymi produktami, naturalnymi kosmetykami i zdrową żywnością, strefa gastronomiczna, wymianka roślin i pchli targ, ciekawe rozmowy o ekologii, stanowisko konsultacyjne programu „Czyste powietrze”. Nie zabraknie części edukacyjnej, w tym kolejnej odsłony kampanii Sopot Naturalnie, z informacjami dotyczącymi segregacji odpadów.

Zobacz PROGRAM Wielkiego Ekopikniku na sopockim rynku >>>

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...