Artystyczne pożegnanie lata w Atelier Morska

„Bulerias". Z cyklu Sekwencje ruchu we flamenco 135x116cm olej na płótnie. Maja Tomaszewska. Zdjęcie ze strony internetowej artystki

Maja Tomaszewska, artystka malarka, otwiera pracownię malarską i zaprasza w piątek, 22 września 2023 r. do wspólnego świętowania w Atelier Morska w Sopocie. Tego wieczoru pracownia zamieni się w galerię, w której rozmowy o sztuce przy lampce wina będą toczyły się do ostatniego gościa. Początek o godzinie 18.00.

Wydarzenie uświetni muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Shama. Muzycy znani między innymi z Męskiego Grania, reprezentują wytwórnię FONOBO LABEL, ich brzmienia to połączenie funku i synthu, a miodowy głos wokalistki na długo pozostaje w pamięci. 

Pracownia malarska przy ul. Morskiej 1 to nowe miejsce w Sopocie – przestrzeń, która będzie służyć zarówno tworzeniu, jak i wystawianiu sztuki. Będzie też miejscem spotkań sopockiego środowiska artystycznego. Otwarcie pracowni umożliwi jednocześnie odwiedzającym obcowanie z malarstwem w najbardziej bezpośredni sposób: poprzez możliwość obserwacji procesu twórczego.

Maja Tomaszewska zaprasza do Atelier Morska. Otwarcie pracowni przy ul. Morskiej 1 w piątek, 22 września 2023 r., o godz. 18.00

Maja Tomaszewska – polska artystka malarka, graficzka i animatorka. Specjalizuje się we współczesnym malarstwie figuratywnym. Stypendystka m.in. Muzeum Sztuki Współczesnej Urban Nation w Berlinie (Niemcy), Królewskiej Akademii Historii i Sztuki w Segowii (Hiszpania) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Polska). Wielokrotnie nagradzana autorka krajowych i zagranicznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Współautorka obrazów w ręcznie malowanym pełnometrażowym filmie „Chłopi”, produkcji twórców nominowanego do Oscara „Loving Vincent”.

Więcej informacji znaleźć można na stronie artystki: www.tomaja.art.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...