Remonty i przebudowy dróg w Sopocie, w dniach 18-23 września 2023 r.

Fot. Anna Rezulak KFP/UMS

Na terenie Sopotu w tym tygodniu realizowane będą prace drogowe, remonty i inwestycje, mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym. W sobotę, 23 września, przywrócony zostanie ruch na remontowanym odcinku alei Niepodległości.

Trwa remont alei Niepodległości, na odcinku od ul. Smolnej do granicy z Gdańskiem. Prace, z uwagi na przebudowę kanalizacji deszczowej i potoku Granicznego, wymagają całkowitego wyłączenia z ruchu remontowanego fragmentu. Ruch w kierunku Gdańska odbywa się po jednym pasie jezdni prowadzącej do Gdyni. Prace zaplanowane są na miesiąc.

W tym tygodniu wykonawca zaplanował kontynuację budowy wlotu do potoku Granicznego, budowę przyczółka kanału, układanie kamieni na przyczółku i w obrębie potoku, regulację urządzeń kanalizacji deszczowej, układanie nawierzchni z kostki granitowej na wjeździe do hospicjum, a także renowację trawników. Trwa układanie mas bitumicznych.

Ruch na remontowanym odcinku al. Niepodległości zostanie przywrócony w sobotę, 23 września, o godzinie 7.00. Do godz. 15.00 mogą występować utrudnienia na lewych pasach w obu kierunkach, z uwagi na likwidację objazdów tzw. przelotek.

 

Autobusy:

Od soboty, 23 września, 2023 r., w związku z zakończeniem prac na al. Niepodległości w Sopocie między ul. Smolną a granicą z Gdańskiem, autobusy linii 117 i 122 znów będą zatrzymywać się na przystanku „Sopot Hospicjum” 01 (w kierunku Gdańska). Godziny odjazdów z pozostałych przystanków pozostają bez zmian.

Trwa przebudowa ulicy Mazowieckiej

Piesi: chodniki nadal dostępne są na większości obszaru inwestycji. Wyłączenie stanowi odcinek ulicy Mazowieckiej od numeru 35 do 43. Na tym fragmencie możliwe jest tylko dojście do posesji. Aby ominąć obszar robót, dojście do lasu wykonawca zaleca przy budynku Mazowiecka 32 i 34.
Pojazdy: utrudnienia w ruchu, związane z zawężeniem jezdni, mogą wystąpić na odcinku ulicy Mazowieckiej od numeru 30 do 34. 

Jezdnia ul. Mazowieckiej zamknięta jest na odcinku pomiędzy posesjami 23 a 27. Wyznaczony został objazd przed teren Spółdzielni Mieszkaniowej Kamienny Potok. Mieszkańcy posesji nr 34 przy ul. Mazowieckiej mogą korzystać z wykonanej drogi tymczasowej przez las (objazd do ul. Kujawskiej), aby ograniczyć poruszanie się pojazdów osobowych po terenie budowy.  

W planach na bieżący tydzień:

- wykonanie kanalizacji deszczowej na odcinku okolice posesji ul. Mazowiecka 30 – skrzyżowanie;

- rozpoczęcie budowy zbiornika przy ul. Mazowiecka 32 na wysokości klatki A i B;

- rozpoczęcie prac brukarskich – wykonanie konstrukcji chodników, wjazdów indywidualnych, wbudowanie palisad (odcinek od lasu do posesji ul. Mazowiecka 51);

- wykonanie konstrukcji jezdni bez warstw asfaltowych na odcinku ul. Mazowiecka 18 – 27;

- kontynuacja wykonywania około 70m sieci energetycznej i teletechnicznej na odcinku od posesji ul. Mazowiecka 37 do 45;

- kontynuacja wykonywania kanału od studni kanalizacji deszczowej (ul. Mazowiecka 25-15c)

Służba Drogowa ZDiZ w tym tygodniu wykonywać będzie:

Roboty bitumiczne (7.00-14.00):

– 18-19 i 21-22 .09 ul. Moniuszki – między ul. Abrahama, a ul. 1 Maja obie strony;
– 23.09 – aleja Niepodległości 897 na wysokości stacji Shell w kierunku Gdyni.

Roboty brukarskie:

- ul. Moniuszki – remont schodów i dokończenie chodnika przy ulicy – czasowe zawężenie ulicy.

Dział Zieleni ZDiZ zaplanował cięcia sanitarne i pielęgnacyjne drzew rosnących w ciągu ulic: Winieckiego, Powstańców Warszawy, Kasprowicza, Kościuszki. Prace uzależnione będą od pogody oraz możliwości dostępu do drzew wskazanych do przeprowadzenia zabiegów.

Trwa przestawianie 5 przęseł ogrodzenia nieruchomości Uniwersytetu Gdańskiego, zlokalizowanej u zbiegu ulic 23 Marca i Armii Krajowej. Wykonywane obecnie prace poprzedzają przebudowę fragmentu chodnika i drogi rowerowej. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...