Jarosław Kurski w Sopotece

Fot. Biblioteka Sopocka

Jarosław Kurski, autor książki „Dziady i dybuki”, będzie bohaterem spotkania które odbędzie się 19 września w Sopotece. Na odwiedzających Bibliotekę Sopocką czekają ponadto gra miejska według scenariusza Macieja Siembiedy i Marsz na bajki w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. To wszystko jeszcze we wrześniu.

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kurskim odbędzie się we wtorek, 19 września o godz. 18.00 w Sopotece. Wstęp wolny. Rozmowę o książkowym bestsellerze „Dziady i dybuki” poprowadzi Dagny Kurdwanowska. 

Najnowsza publikacja Jarosława Kurskiego, która ukazała się nakładem wydawnictwa Agora, to „Dziady i dybuki” – rekonstrukcja zagmatwanych i skrywanych losów rodziny, które czekały na odkrycie i możliwość wybrzmienia. Autor nie ucieka od rodzinnych tajemnic. Przeciwnie, w przejmujący sposób układa kolejne elementy historii, które uzupełniają nie tylko jego tożsamość, ale też oddają przestrzeń zapomnianym i przemilczanym przodkom.

Kryminalna gra miejska według scenariusza Macieja Siembiedy 

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji brać udziału w żadnej z gier miejskich organizowanych przez Bibliotekę Sopocką, to 23 września będzie ku temu idealna okazja; następna gra miejska jest bowiem jedyna w swoim rodzaju. Wszyscy, którzy czują w sobie smykałkę poszukiwacza przygód i chcą odkryć nieznane dotąd historie związane z Sopotem, powinni stawić się o godz. 10.00 przy zbiegu ulic Orzeszkowej i Mickiewicza. Do gry można dołączać do godz. 10.30. Na trasie może przydać się telefon z aparatem fotograficznym.

Marsz na bajki! Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 29 września Biblioteka Sopocka zaprasza na wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 16.30 przed Miniteką (ul. Goyki 1). Stamtąd wyruszy kolorowy przemarsz bajkowych postaci. Biblioteka zachęca wszystkich – małych i dużych uczestników wydarzenia do przebrania się za swoich ulubionych bohaterów z baśni i bajek. Celem przemarszu jest Sopoteka, w której o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Jarosławem Boberkiem, utalentowanym aktorem i niekwestionowanym mistrzem polskiego dubbingu. Ten wyjątkowy gość odczyta publiczności fragmenty wybranej przez siebie książki w autorskiej interpretacji.

Warsztaty tworzenia gry miejskiej

W ostatnią sobotę września o godzinie 12.00 Sopoteka zaprasza na spotkanie Strażnicy mitów: warsztaty tworzenia gry miejskiej. Uczestnicy cyklu spotkań będą wspólnie od podstaw tworzyć grę miejską. Daty spotkań: 30 września, 14 października, 25 listopada, 9 grudnia. Każde ze spotkań odbędzie się o godzinie 12.00 w Sopotece przy ul. Kościuszki 14. Wstęp wolny. Udział w warsztatach mogą wziąć osoby od 12. roku życia. Jeśli interesujecie się mitologią i chcecie się dowiedzieć, jak powstają gry miejskie, nie możecie przegapić sobotnich spotkań organizowanych przez Sopotekę. Wspólnie z bibliotekarzami, wprawionymi już w przygotowywaniu emocjonujących wydarzeń, uczestnicy będą mieli okazję ożywić bohaterów dawnych opowieści i wysłać ich w niezwykłą, pełną wyzwań podróż. W trakcie warsztatów dowiesz się, jak stworzyć scenariusz gry miejskiej i o co zadbać, chcąc wcielić go w życie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych śmiałków! Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „wMITOgraj” dofinansowanego ze środków miasta Sopotu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...