Bezpieczny najem długoterminowy

Fot. Pixabay

Zakończenie wakacji, a co za tym idzie mniej turystów w Sopocie, stawia przed przedsiębiorcami i osobami prywatnymi wynajmującymi kwatery nowe wyzwania – znalezienie godnych zaufania, stałych najemców. Miasto proponuje sopocianom prowadzącym miejsca zbiorowego zakwaterowania (np. hotele, pensjonaty itp.), jak i osobom prywatnym, bezpieczny długoterminowy wynajem. Zachęca do wynajmowania kwater gościom z Ukrainy, które przyjechały do naszego miasta z powodu wojny w Ukrainie.

Obywatele Ukrainy, zwłaszcza współpracujący z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sopocie, przeszli etap usamodzielnienia lub są na dobrej drodze do jego ukończenia, a także posiadają stałe źródło dochodu. Miasto zrealizowało wiele działań, aby zaktywizować i zintegrować obywateli Ukrainy. Miasto przystąpiło m.in. do projektu Pomorskie z Ukrainą, dzięki któremu mogli oni uczestniczyć w kursach zawodowych, a co za tym idzie znaleźć zatrudnienie.

Realizacja kolejnego projektu, Wielokulturowego Sopotu, pomogła w integracji naszych gości z Ukrainy ze społecznością lokalną dzięki współpracy z asystentami integracyjnymi, a także umożliwiła poznanie Sopotu, naukę języka polskiego, a w konsekwencji usamodzielnienie. MOPS w Sopocie, od momentu wybuchu wojny, prowadzi intensywną pracę socjalną z osobami z Ukrainy.

Nadal obowiązuje Rozporządzenie Rady Ministrów, które każdemu, kto zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, umożliwia otrzymanie świadczenia w kwocie 40 zł dziennie za jedną osobę. Wszystkim, którzy chcieliby przyjąć do swoich kwater lub mieszkań osoby z Ukrainy, miasto zapewni pomoc w uzyskaniu tych środków.

Wynajem kwater, mieszkań czy pokoi naszym gościom z Ukrainy daje większą gwarancję bezpieczeństwa, ponieważ Miasto stale monitoruję sytuację tych osób, prowadząc wiele działań na rzecz ich aktywizacji zawodowej, integracji i usamodzielnienia.

Więcej informacji: Centrum Wsparcia Ukrainy, Alicji Grabisz, tel. 502 028 955, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...