Pływacki Memoriał Andrzeja Pawińskiego

Memoriał Andrzeja Pawińskiego. Fot. MOSiR Sopot

Już po raz siódmy sopocki MOSiR wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym „Siódemka" organizuje zawody pływackie – Memoriał Andrzeja Pawińskiego. Zawody odbędą się w sobotę, 21 października 2023 r. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymają puchary i nagrody rzeczowe, a najlepsze „trójki" we wszystkich konkurencjach medale.

W zawodach udział biorą zawodnicy zgłoszeni przez kluby pływackie. Wystartuje 182 zawodników z ośmiu klubów województwa pomorskiego. Maksymalny wiek zawodnika to 14 lat - udział biorą roczniki 2009, 2010, 2011, 2012 i młodsi. Rywalizacja odbywa się na dystansie 100 m w stylu dowolnym, motylkowym, grzbietowym i klasycznym („żabką”). Dodatkowo, chętni mogą się zmierzyć z dystansem 400 m w stylu dowolnym. Osobno klasyfikowani są chłopcy, osobno dziewczynki. Początek o godz. 15.00. Jak co roku, na pływalni pojawią się współpracownicy i przyjaciele Andrzeja Pawińskiego, między innymi Piotr Bagiński, przewodniczący Rady Miasta Sopotu . 

– Andrzej Pawiński był wieloletnim wicedyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 7, radnym Sopotu, harcerzem, współzałożycielem UKS 7, a przede wszystkim dobrym i ciepłym człowiekiem. Dlatego zawsze pozostanie w naszych sercach. Te zawody to najlepszy sposób uczczenia jego pamięci – mówi Józef Kamiński, zastępca dyrektora sopockiego MOSiR-u. – To prawdziwy fenomen człowieka, o którym w Sopocie nie zapomnimy – dodaje Józef Kamiński.

 

 

 

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...