Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Fot. materiały UMS

W poniedziałek, 20 listopada, przypada bardzo ważne święto – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Z tej okazji po zapadnięciu zmroku na wieży latarni wyświetlony zostanie mapping dotyczący Konwencji Praw Dziecka. Tego dnia na niebiesko zostanie także podświetlony budynek Urzędu Miasta.

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Sopot również włącza się w obchody. Dzięki wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) będziemy mogli w naszym mieście obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowany mapping, który wyświetlony zostanie na latarni morskiej.

Będzie to specjalna kreacja dotycząca Konwencji Praw Dziecka. Scenariusz przygotowali studenci gdańskiej ASP. 20 listopada, kiedy zapadnie zmierzch, zapraszamy wszystkich mieszkańców Sopotu – tych dużych i tych małych – do obejrzenia mappingu. Jego głównym przesłaniem są hasła: wszyscy solidarnie, wspólnie wspieramy się, szanujemy, respektujemy wielokulturowość i mamy prawo do marzeń i walki o swoje przekonania i prawa.

Tego dnia „niebiesko" będzie też m.in. w sopockich przedszkolach, zostanie także podświetlony budynek Urzędu Miasta.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...