Sopocianie Sopocianom na Święta

Fot. materiały organizatora

Sopocianie wielokrotnie już pokazali, że potrafią dzielić się dobrocią przez cały rok, a przed Bożym Narodzeniem robią to w sposób szczególny. Dowodem na to jest cykliczne wydarzenie „Sopocianie Sopocianom na Święta 2023”.  Akcja wpisuje się w mozaikę jednoczących ze sobą pokolenia działań na rzecz samotnych seniorów w naszym mieście.

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i miastem zaprasza mieszkańców Sopotu, uczniów sopockich szkół, przedszkolaków, organizacje pozarządowe, instytucje miejskie oraz przedstawicieli lokalnego biznesu do włączenia się w akcję.

– Po raz kolejny będziemy mieli okazję do podzielenia się drobnym upominkiem z tymi sopocianami, którzy z różnych powodów spędzą Boże Narodzenie samotnie – mówi Piotr Bagiński, przewodniczący Rady Miasta Sopotu. – Wierzę, że nasi wspaniali sopocianie nie zawiodą i tym razem, że dobre słowo oraz życzliwe myśli trafią do tych, którzy tego teraz najbardziej potrzebują. Kartki świąteczne, stroiki czy też upieczone samodzielnie pierniczki, wraz ze świątecznymi życzeniami i uśmiechem przekażą sopocianom wolontariusze.

Jak można włączyć się w akcję?

  • Przygotuj i zapakuj drobne upominki dla seniorów (np. słodycze, pierniczki, stroiki – wyłącznie nowe rzeczy, które mają wymiar symboliczny).
  • Zrób kartkę świąteczną – dodaj kilka miłych słów od siebie (max. format A5, kartka jednowymiarowa w technice dowolnej – ewentualne naklejki lub ozdobne przedmioty, które nie będą odrywać się od papieru).

Upominki można dostarczać do 18 grudnia do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Marynarzy 4), w godz. 9.00-17.00. Trafią one do seniorów w dniach  19-23 grudnia.

Jeśli ktoś chce zostać wolontariuszem/szką, może skorzystać z poniższych kontaktów: wolontariat.sopot.pl, wspieraj.seniora@ekspresja.org, tel. 692 006 223 lub 729 863 777, fb/Sopocki Wolontariat, IG @sopocki_wolontariat.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...