Opłatek Maltański wesprze potrzebujących z Trójmiasta

Fot. Joanna Woyciechowska

Tegoroczna edycja Opłatka Maltańskiego, w formie kolacji wigilijnej dla potrzebujących, odbędzie się 18 grudnia 2023 r., na 34. piętrze budynku Olivia Star w Gdańsku Oliwie. Weźmie w nim udział 200 osób potrzebujących, m.in. podopiecznych sopockiego MOPS.

W Trójmieście Opłatek Maltański organizowany jest po raz trzeci. W spotkaniu w Oliwie wezmą udział osoby potrzebujące wsparcia, będące w podeszłym wieku, matki z dziećmi i samotne osoby w trudnej sytuacji życiowej. Wszyscy to podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, MOPR w Gdańsku, rodzin zastępczych z Gdyni. Kolacja wigilijna odbędzie się 18 grudnia 2023 r. na najwyższym, 34. piętrze biurowca Olivia Star. Posiłek wigilijny oraz paczki dla wszystkich zaproszonych gości przygotowano dzięki uprzejmości wielu sponsorów, partnerów, a także pracy licznych wolontariuszy. 

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Opłatek Maltański odbędzie się w grudniu w ponad 30 miastach i miejscowościach. Cel jest niezmiennie ten sam: wsparcie ludzi w potrzebie. Opłatek Maltański to nie tylko przygotowane kolacje wigilijne dla potrzebujących, ale także organizacja maltańskich punktów pomocy oraz wizyty w domach. Osoby w potrzebie wspierane w ten sposób przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich otrzymują również paczki, a w nich przede wszystkim produkty spożywcze, artykuły higieniczne i kosmetyczne. Pomocą obejmowani są seniorzy, osoby chore, niepełnosprawne, samotne, a także rodziny, w szczególności z dziećmi, które potrzebują wsparcia. Osoby chętne do wsparcie idei Opłatka Maltańskiego mogą również dokonać wpłat na konto Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich: PKO BP Nr 10 1020 1156 0000 7402 0100 6212

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich oraz JE Ambasador Zakonu w Polsce, a także biskupi diecezjalni oraz prezydenci poszczególnych miast Trójmiasta.  

Zakon Maltański jest obecny i działa na świecie od ponad 900 lat. W Polsce, jako Związek Polskich Kawalerów Maltańskich, od ponad 100 lat. ZPKM prowadzi na terenie kraju m.in. szpital i klinikę, przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnościami, 10 oddziałów Maltańskiej Służby Medycznej, dwa domy opieki. Akcja Opłatek Maltański jest organizowana w Polsce od 22 lat.

Więcej informacji na stronie Opłatek Maltański

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...