„Telefon od serca”. Oddaj i pomóż innym

Fot. Pixabay

Wymieniasz telefon na nowszy model? A może masz w szafie stary, jeszcze sprawny telefon i nie wiesz co z nim zrobić? Włącz się w akcję „Telefon od serca" i przekaż go osobie potrzebującej. Twój telefon może odmienić czyjeś życie i dać nadzieję na lepsze jutro.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie i Biblioteka Sopocka, w ramach akcji „Telefon od serca” prowadzą zbiórkę aparatów telefonicznych dla osób w kryzysie bezdomności. Posiadanie telefonu pomoże tym osobom w wyjściu z trudnej sytuacji życiowej. Umożliwi kontakt ze światem, poszukiwanie pracy, mieszkania czy wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

We współczesnym świecie telefon komórkowy stał się nieodzownym narzędziem, które ułatwia wiele codziennych czynności. Umożliwia komunikację z innymi ludźmi, dostęp do informacji, korzystanie z usług bankowych, robienie zakupów online i wiele innych. Niektóre z usług są dostępne tylko za pośrednictwem telefonu komórkowego czy smartfona, a jego brak oznacza często wykluczenie, brak kontaktu ze światem. Trudno w dzisiejszym świecie, zdominowanym przez technologię, funkcjonować bez telefonu. Dotyczy to również osób w kryzysie bezdomności – mówi Andrzej Czekaj, dyrektor sopockiego MOPS.

Jeśli masz aparat telefoniczny, którego nie używasz, możesz go przekazać osobom, które go potrzebują. Sprawny telefon, najlepiej w komplecie z ładowarką, można przynieść do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie lub dowolnej filii Biblioteki Sopockiej. Pamiętaj, aby przed przekazaniem telefonu wyczyścić go z prywatnych danych. Zbiórka telefonów odbywa się do 22 grudnia 2023 r.

Tu można przynosić telefony:

 1. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie – sekretariat, ul. Kolejowa 14, poniedziałek-piątek, w godz. 7.30-15.30.
 2. Sopoteka, ul. Tadeusza Kościuszki 14, poniedziałek-piątek, w godz. 9.00-20.00, pierwsza i trzecia sobota miesiąca, w godz. 10.00-18.00.
 3. Pozostałe filie Biblioteki Sopockiej mają te same godziny funkcjonowania:
  poniedziałek, wtorek, czwartek, w godz. 12.00-19.00
  środa, w godz. 12.00-15.00; piątek, w godz. 8.00-15.00.
  4. Miniteka, ul. Jakuba Goyki 1
  5. Kamionka, ul. Mazowiecka 26
  6. Przylesie, ul. 23 Marca 77C
  7. Literacka, ul. Józefa Kraszewskiego 26
  8. Broadway, ul. Oskara Kolberga 9
  9. Koc i książka, ul. Kazimierza Wielkiego 14.
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...