Sopockie Domy Sąsiedzkie zapraszają na przedświąteczne spotkania

Fot. Freepik

Sopockie Domy Sąsiedzkie zapraszają wszystkich chętnych w grudniu. Oprócz regularnych, cyklicznych zajęć odbędzie się również kilka przedświątecznych wyjątkowych wydarzeń, mn.in. spotkania mikołajkowe.

6 grudnia, w godz. 11.00-13.30 – Mamy Siebie – Mikołajkowe spotkanie dla mam (obecnych i przyszłych). DS Tęczowy Dom, ul. 23Marca 32c

Spotkanie z inicjatywy mam naszych najmłodszych uczestników zajęć. Podzielmy się wspomnieniami, tradycjami i weźmy ze sobą drobny prezencik, ale tym razem dla siebie nawzajem, by dorośli także poczuli magię Mikołajek.

Tego dnia przy światecznych piosenkach i ciepłej, zimowej herbacie porozmawiamy o tradycjach Mikołajkowych z naszych domów, powspominamy jak spędzaliśmy ten dzień jako dzieci i pobawimy się z naszymi maluchami. Przywitamy także św. Mikołaja, który koło 13.00 zawita w progi Tęczowego Domu.

Jeśli masz ochotę :
- ubierz siebie i swoje dziecko w świąteczny strój (wszelkie reniferki, elfki, bałwanki mile widziane). Będzie możliwość zrobienia zdjęć z Mikołajem oraz pamiątkowego, grupowego 

- weź ze sobą pierniczki, kawałek imbiru, cytrynę, mandarynki lub goździki - zrobimy z tego pyszny napar rozgrzewający,

- przygotuj malutki upominek dla innej mamy (może to być jakaś herbata, mydełko, świecidełko,bombeczka, słodkość). Prezenciki włożymy do wspólnego worka i każda z mam wylosuje podarek dla siebie.

8 grudnia godz. 16.30 – Mikołajki w Kamiennym Potoku - DS Potok - SM im. J.I.Kraszewskiego, Kraszewskiego 31

Mikołaj w DS Potok to już tradycja! O godz. 16.30 rozpocznie się spektaklem grupy Gargulec, który zabierze nas za kulisy teatru, a potem wspólnie będziemy czekać na wizytę Św. Mikołaja.  

W programie:
Teatr Gargulec - spektakl "Kulisy Teatru"
Jak to jest być aktorem? Co to są rekwizyty? Czy trudno wywoływać u siebie różne emocje? W tym przedsięwzięciu dzieci poczują się prawdziwymi aktorami. Dużo wspólnej zabawy i dużo wiedzy o teatrze! Będzie także świąteczna herbata i piernikowe smakołyki oraz odwiedziny Świętego Mikołaja.

Zapraszamy dużych i małych, bliskich i dalszych sąsiadów. Wydarzenie jest bezpłatne, nie obowiązują zapisy.

17 grudnia, godz. 16.00, Trójmiejska Vegilia w DS Alternatywy 5, ul. Mazowiecka 26

W Alternatywach szykuje się nielada, kulinarna gratka. Zapraszamy ze swoimi, wegańskimi smakołykami. Będzie można degustować i dyskutować. Wydarzenie odbędzie się z inicjatywy naszej sąsiadki i działaczki Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt Trójmiasto.  

Czym jest Vegilia?
To wydarzenie na którym smakujemy dania kuchni roślinnej w wersji świątecznej, dzielimy się przepisami i wiedzą. Na luzie, nie oceniając, szukając inspiracji lub wsparcia. Przyjdź z własnym wegańskim daniem na miejscu będziemy zbierać datki na działania Viva! Akcja dla zwierzat Trójmiasto.

Podczas wydarzenia odbędzie się:
- konkurs na najsmaczniejsze danie,
- zbiórka darów dla podopiecznych Sopockiego Uszakowa - Stowarzyszenia Pomocy Królikom,
- wspólne zdobienie pierniczków.

Organizatorzy proszą o przyniesienie własnych kubków, sztućców i talerzyków. Na miejscu nie będzie możliwości skorzystania z naczyń, więc prosimy o własne.

W dniach 5-20 grudnia w DS Alternatywy można tworzyć świąteczne ozdoby, upominki i wszelkie inne świecidełka: sakiewki z puszek, ozdoby i upominki z drewna, bombki, robótki ręczne itp. Wszystkie informacje na bieżąco można znaleźć na profilu FB Sopockie Domy Sąsiedzkie.
Do zobaczenia!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...