Zawodowe rodziny zastępcze pilnie potrzebne

Fot. Freepik

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie poszukuje osób, które chcą poświęcić swój czas i energię na wychowanie młodych sopocian. MOPS zaprasza do współpracy małżeństwa, pary, singli z Sopotu i okolic. Stwórz Bezpieczną Przystań dla najmłodszych mieszkańców Sopotu, którzy z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych.

Zawodowa rodzina zastępcza to nie tylko misja, oddanie i spełnienie. To również praca i zawód dostępny na miejscu w Sopocie od zaraz! To szansa na rozwój osobisty i zawodowy. Sopocki MOPS zapewnia bezpłatne szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych w indywidualnym 3-miesięcznym toku. To etap rozważań i dojrzewania do roli rodzica zastępczego jako tymczasowej formy opieki nad dzieckiem.

Atutem współpracy z MOPS jest kameralne, przyjazne środowisko, które tworzą rodziny zastępcze oraz pracownicy ośrodka. Zapewnione jest bezpłatne wsparcie specjalistów dla rodziców i dzieci (m.in. koordynatora, psychologa, prawnika) w każdym momencie, kiedy jest taka potrzeba. Pomoc psychologa oraz terapia dla dzieci i młodzieży dostępna jest na każdym etapie wychowania. Ważnym uzupełnieniem wsparcia jest dostęp do superwizji, gdzie w gronie innych rodziców można dzielić się swoimi sukcesami i rozterkami oraz znaleźć rozwiązanie problemu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnia także wsparcie finansowe na utrzymanie dziecka, a rodziny zastępcze zawodowe dodatkowo otrzymują comiesięczne wynagrodzenie. Jeśli warunki mieszkaniowe stanowią przeszkodę w podjęciu decyzji o prowadzeniu rodziny zastępczej, powiedź o tym pracownikom MOPS. Razem poszukamy rozwiązania.

Zadzwoń, umów się, dowiedz się na czym polega rola rodzica zastępczego. Rozmowy są bezpłatne i niezobowiązujące, prowadzą je koordynatorzy i psychologowie – specjaliści, którzy pracują z rodzinami zastępczymi oraz dziećmi. Od praktyków MOPS dowiesz się jak wygląda praca rodzica zastępczego, jakie warunki należy spełnić, aby się jej podjąć i co możemy Tobie zaoferować.

Czekamy właśnie na Ciebie! Zadzwoń – tel. 609 680 390.

Szczegółowe informacje na stronie MOPS Sopot.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...