Sopockie Perły rozdane po raz piąty

Fot. Adrianna Ossowska/Agencja Werbrand&Unicorns

Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection, No. 5, Sofitel Grand Sopot, Brasswood Fest oraz Projekt Masterki: Babki w kurorcie - to Sopockie Perły roku 2023. Zwycięzcy piątej edycji konkursu otrzymali statuetki oraz nagrody finansowe na kolejne działania promocyjne.

Podczas uroczystej gali, zorganizowanej 18 stycznia 2024 r. w hotelu Radisson Blu w Sopocie, poznaliśmy laureatów piątej edycji konkursu Sopockie Perły. Pięć nagród dla najlepszych przedstawicieli branży turystycznej w Sopocie przyznano w czterech kategoriach. Organizatorem Konkursu i Gali była Sopocka Organizacja Turystyczna we współpracy z Miastem Sopot.

W tym roku konkurs obejmował 4 kategorie: Gościnność, Kulinaria, Wydarzenie oraz Debiut. Po raz pierwszy w historii konkursu kategoria Wydarzenie została podzielona na dwie nagrody: dla wydarzenia (lub cyklu wydarzeń) poniżej 500 osób oraz dla tych powyżej 500 osób. 

Nowością jest też nagroda specjalna w kategorii Kulinaria, którą przyznali sami goście, głosujący na swój ulubiony lokal w Sopocie.

Sopockie Perły to konkurs skierowany do przedsiębiorców prowadzących działalność w Sopocie, w szeroko rozumianej branży turystycznej. Główny cel to wyróżnienie i nagrodzenie firm, które podejmują najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy, wpływając tym na kształtowanie pozytywnego wizerunku miasta w oczach turystów. Udział w konkursie to szansa na wygranie 5 tys. zł na realizację wybranego działania promocyjnego zwycięzcy, a tytuł Sopockiej Perły jest potwierdzeniem kreatywności i wytrwałości, zarówno w przypadku zwycięzców, jak i laureatów. 

Dokładamy wszelkich starań, aby doskonalić i rozwijać ofertę turystyczną naszego miasta. Chcemy umacniać pozycję Sopotu jako kurortu i miejsca prestiżowych wydarzeń kulturalnych i sportowych – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca funkcję prezydentki Sopotu. – Sopockie Perły to doskonała okazja do branżowego spotkania i wymiany doświadczeń oraz kreatywnego poszukiwania najlepszych rozwiązań w turystyce. Wyróżnienie należy się wszystkim uczestnikom konkursu. To oni wypełniają treścią markę Sopotu

Pełna lista laureatów

W kategorii Gościnność o wyborze laureata zadecydowała najlepsza oferta, za którą stała wysoka jakość usług i oczekiwany komfort pobytu.

I miejsce - Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection 

II miejsce - Soleil Boutique H 

III miejsce – Lipowa Loft Apartments

W kategorii Kulinaria doceniane są oferty, które w wyjątkowy sposób łączą klasyczne smaki z nowoczesnym podejściem, a przy tym wykorzystują produkty lokalne i sezonowe. 

I miejsce – No. 5

II miejsce – Chianti Grill Bar

II miejsce – Fisherman by Rafał Koziorzemski III miejsce – Made In Sopot Nagroda Specjalna w kategorii Kulinaria - Billy’s American Restaurant Sopot

Kategoria Wydarzenie ocenia wpływ organizowanych imprez na mieszkańców oraz turystów. 

Wydarzenie poniżej 500 uczestników

I miejsce – Zwiedzane Grand Hotelu - Sofitel Grand Sopot 

II miejsce – Cykl spacerów historycznych - Muzeum Sopotu 

III miejsce – Fundacja Teatru BOTO 

III miejsce – w MITOgraj - Biblioteka Sopocka

Wydarzenie powyżej 500 uczestników

I miejsce – Brasswood Fest

II miejsce – Wyścigi konne Sopot 2023 – Hipodrom 

III miejsce – Wystawa Tony Cragg. Alternatywna rzeczywistość -  Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie

W kategorii Debiut zwycięzcą można być tylko raz, w pierwszym roku działalności. Zgłoszenia są bardzo zróżnicowane i ciekawe. 

I miejsce – Projekt Masterki: Babki w kurorcie 

II miejsce – Do Brzegu Restaurant&Bar 

II miejsce – Molo OCR 100 - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie 

III miejsce – AirDance Space

Wcześniejsze edycje

Konkurs Sopockie Perły po raz pierwszy zorganizowany został 2019 roku. Od tego czasu corocznie nagradzani są przedstawicieli branży turystycznej naszego miasta.

Piąta edycja wydarzenia zaangażowała lokalnych przedsiębiorców bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Na konkurs wpłynęło łącznie 65 zgłoszeń, a rywalizacja była bardzo wyrównana. W pierwszym etapie konkursu głosowali członkowie Sopockiej Organizacji Turystycznej, a ostatecznie niełatwego wyboru zwycięzców dokonała Kapituła Konkursowa, kierując się spójnością zgłoszonych projektów z wizerunkiem Sopotu oraz jakością i oryginalnością działań.

Co roku nagradzamy wyjątkowych przedsiębiorców z branży turystycznej Sopotu, którzy niezawodnie budują pozytywny wizerunku naszego miasta. Konkurs cieszy się rosnącą popularnością, co pokazuje jak bogatą ofertę kulturalną i turystyczną możemy zaoferować Gościom odwiedzającym nasze miasto – mówi Bartłomiej Barski, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Sopocka Organizacja Turystyczna (SOT), a głównym partnerem Miasto Sopot. 

SOT zrzesza ponad 100 sopockich firm, które współpracują w celu rozwoju oraz promocji miasta Sopot jako uzdrowiska i miejsca atrakcyjnego turystycznie. Organizacja działa też aktywnie na targach krajowych i zagranicznych, budując długotrwałe relacje z najważniejszymi partnerami biznesowymi.

Sponsor gali: Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy Patroni honorowi: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Polska Organizacja Turystyczna, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna Patroni medialni: esopot.pl, Raport CSR, Express Biznesu, Think Mice

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy, a wygranym kolejny raz gratulujemy!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...