Wspaniałe otwarcie lekkoatletycznego sezonu halowego

Jakub Szymański. Fot. SKLA

Lekkoatleci i lekkoatletki Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego zamknęli pierwszy miesiąc nowego roku znakomitymi wynikami. Najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki w biegu na 500 m ustanowiła Aleksandra Formella, bardzo dobrze przez płotki pobiegł Jakub Szymański.

Na ogólnopolskim mityngu w Toruniu, 28 stycznia br., znakomicie pobiegła Aleksandra Formella z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, która w biegu na 500 m ustanowiła najlepszy wynik w historii halowej polskiej lekkoatletyki. Formella uzyskała czas 1:09,56 sek. tym samym  poprawiając aż o 1,84 sek. dotychczasowy rekord należący do Eweliny Ptak. Jednocześnie wynik Aleksandy Formelli jest aktualnie najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie.

Jakub Szymański (SKLA) fenomenalnie otworzył sezon halowy podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi. Zawody odbyły się pod koniec stycznia. Szymański uzyskał w biegu na 60 m przez płotki najlepszy wynik w Europie i trzeci wynik na świecie! 7,52 sek. tyle wynosi nowy rekord życiowy Kuby, a to zaledwie 0,04 sek. mniej od rekordu Polski należącego do Damiana Czykiera (7,48 sek. z roku 2022). Biorąc pod uwagę, że to początek tegorocznej rywalizacji w hali, z pewnością możemy liczyć na wielkie emocje i kilkukrotny atak na wspominany rekord. Jakub Szymański w najbliższych tygodniach wystartuje w kilku zagranicznych mityngach, Halowych Mistrzostwach Polski i najprawdopodobniej w Halowych Mistrzostwach Świata. 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...