Silny wiatr na Pomorzu

Fot. UMS

Najnowsza prognoza Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przewiduje na Pomorzu silny wiatr, który lokalnie w porywać może osiągać prędkość do 90 km/h. Wiało będzie do soboty, 3 lutego. Apelujemy o ostrożność i zabezpieczenie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr.

Od czwartkowego wieczora 1 lutego 2024 r. do godzin porannych 3 lutego brna Wybrzeżu będzie mocno wiało. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, nad morzem dość silny i silny, od 30 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Początkowo miejscami przelotny deszcz lub deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, nad morzem dość silny i silny, od 30 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, szybko słabnący do słabego i umiarkowanego, północno-zachodni.

2 lutego, a także nocą z 2 na 3 lutego 2024 r. w dzień prognozowane jest zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, po południu okresami dość silny i w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni skręcający na południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie całkowite. Okresami opady deszczu, początkowo na wschodzie deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 2°C do 4° i wystąpi w pierwszej części nocy, później nieco wzrośnie. Wiatr umiarkowany i dość silny w porywach do 70 km/h, nad samym morzem wzmagający się do dość silnego i silnego 30 do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni skręcający na północno-zachodni.

Apelujemy o ostrożność. Unikajmy wizyt w parkach, na cmentarzach i na terenach leśnych. Warto też zabezpieczyć przedmioty pozostawione np. na balkonach, by porwane przez wiatr nie zrobiły komuś krzywdy. Silny wiatr może również powodować przerwy w dostawie prądu.

Wszelkie niebezpieczne sytuacje jak połamane konary drzew czy elementy infrastruktury najlepiej zgłaszać na numer alarmowy 112. Tam dyspozytor przekaże zgłoszenie odpowiednim służbom. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...