Remonty dróg i utrudnienia w ruchu w Sopocie w dniach 5-10.02.2024 r.

Remont ul. Chodowieckiego w Sopocie Fot. materiały ZDiZ

Dobiega końca kompleksowa przebudowa ul. Chodowieckiego. Wjazd w ulicę od strony ul. Malczewskiego wyłączony jest z ruchu; ruch możliwy jest wyłącznie od ul. Księżycowej. Na ulicach Mazowieckiej i Smolnej dopuszczony jest ruch, ale prowadzone prace mogą powodować utrudnienia.

Kompleksowa przebudowa ulicy Mazowieckiej

Na remontowanej ulicy Mazowieckiej zamknięty jest odcinek od skrzyżowania z ul. Łowicką do skrzyżowania z ul. Kujawską.

W bieżącym tygodniu wykonawca zaplanował:

 • kontynuację wbudowywania krawężników oraz wykonanie konstrukcji jezdni do posesji ul. Mazowiecka 30 i 32 z nawiązaniem do istniejących nawierzchni;
 • zakończenie wbudowywania krawężników i wykonanie konstrukcji jezdni z nawiązaniem do istniejących nawierzchni w obszarze skrzyżowania przy posesjach ul. Mazowiecka 10/dojazd do ul. Mazowieckiej 12;
 • zakończenie wykonywania krawężników i konstrukcji jezdni z dowiązaniem do istniejącej nawierzchni - dojazd do budynków przy ul. Kujawskiej 1-10;
 • kontynuację prac brukarskich – wykonanie konstrukcji chodników, wjazdów indywidualnych;
 • zakończenie regulacji pokryw teletechnicznych;
 • prace wykończeniowe i porządkowe;
 • wykonanie nawierzchni chodników, jezdni i parkingu wraz z wbudowaniem krawężników przy ul. Mazowieckiej 32.

Planowany postęp robót może ulec zmianie ze względu na zmienne warunki atmosferyczne.

Kompleksowa przebudowa ulicy Chodowieckiego

Od 3 lutego wyłączony z ruchu jest wjazd z ul. Malczewskiego w ul. Chodowieckiego. Wykonawca przebudowuje przejście dla pieszych. Wjazd na ul. Chodowieckiego możliwy jest wyłącznie od strony ulicy Księżycowej.

W tym tygodniu zaplanowano:

 • budowę chodników i wyniesionego przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Malczewskiego;
 • wykończenia na pozostałej części ulicy, zabruki po demontażu starych słupów oświetleniowych;
 • prace porządkowe.
 • wykonanie przepustów pod ul. Malczewskiego i ul. Chodowieckiego oraz studni w rejonie skrzyżowania z ul. Malczewskiego;
 • demontaż starych słupów oświetleniowych;
 • montaż szafki oświetleniowej i szafki z urządzeniami od zbiornika.

Przebudowa ulicy Smolnej

Pracami drogowymi objęte są skrzyżowanie ulicy Smolnej z ulicą Świemirowską oraz fragment od skrzyżowania z ul. Świemirowską do posesji numer 8. Mimo prowadzonych prac, ulica wraz ze skrzyżowaniem pozostaje przejezdna. Obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

W tym tygodniu prace obejmą ul. Smolną na odcinku od alei Niepodległości do ul. Świemirowskiej. Wykonawca będzie kontynuował roboty drogowe (budowa chodników i zjazdów) oraz roboty z branży elektrycznej. Na odcinku powyżej ul. Świemirowskiej zaplanowano w bieżacym tygodniu budowę krawężników, układanie instalacji branży elektrycznej i teletechnicznej oraz kontynuację robót z branży sanitarnej (budowę kolejnego odcinka kanalizacji deszczowej).

Roboty bitumiczne i brukarskie

Służby drogowe sopockiego Zarządu Dróg i Zieleni prowadzą doraźne naprawy masą bitumiczną „na zimno” na alei Niepodległości oraz ulicach Kolberga, Cieszyńskiego, Jana z Kolna, Chopina, Sobieskiego, Łokietka, Armii Krajowej, E. Plater, Bitwy Pod Pławcami.

Roboty brukarskie prowadzone będą:

 • na ul. Kolberga – remont dojazdu do przychodni oraz chodnika;
 • na ul. Racławickiej (5.02) – remont chodników i jezdni na odcinku od ul.  Langiewicza do ul. Polnej (utrudnienia odcinkowe po jednej stronie ulicy, w zależności od prac) – zakończenie prac.
 • na ul. Bocznej (6-9.02) – kontynuacja prac.

Cięcia sanitarne drzew

Dział Zieleni ZDiZ zaplanował cięcia sanitarne drzew rosnących przy ulicach: Kolberga, Andersa, Kopernika, Krótkiej, Wybickiego, Malczewskiego, Paderewskiego i Lipowej. Prace będą uzależnione od warunków atmosferycznych. Pracownicy ZDiZ proszą o nieparkowanie samochodów w pobliżu zaplanowanych cięć. 

Filmowcy na ul. Emilii Plater

W poniedziałek, 5.02 od godz. 16.00 na ul. Emilii Plater (przy posesji nr 13), zajęty będzie pas drogowy do al. Wojska Polskiego. Zajęcie pasa związane jest z realizacją zdjęć do filmu.   

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...