Polska Filharmonia Kameralna zaprasza na próby generalne

Szymon Morus, dyrygent i dyrektor artystyczny PFK Sopot. Fot. Krzysztof Mystkowski KFP/UMS

Polska Filharmonia Kameralna Sopot, która rozpoczęła nowy rok z nowym dyrektorem artystycznym, zainicjowała także nowy cykl dla dużych i małych melomanów, którzy chcieliby zobaczyć jak wygląda najważniejsza próba przed koncertem. W piątek, 9 lutego 2024 r. po raz pierwszy sopoccy filharmonicy zapraszają na #Otwartą generalną z PFK. Wstęp wolny.

Pierwszym wydarzeniem z cyklu #Otwarta generalna z PFK będzie ostatnia próba przed koncertem „Pod niebem Paryża". Artyści zapraszają przede wszystkim dzieci, które będą mogły w ten sposób spędzić piątkowe popołudnie podczas swoich ferii zimowych. Rodzice oczywiście również mile widziani. Próba generalna odbędzie się w piątek, 9 lutego br., o godzinie 15.00 w sali Koncertowej PFK w Sopocie. Na scenie zobaczymy Dorotę Lulkę – wokal, Darię Zaradkiewicz – wokal, Pawła A. Nowaka – akordeon, oraz oczywiście muzyków Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Szymona Morusa, nowego dyrektora artystycznego sopockiej orkiestry. 

– Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się jak wygląda proces przygotowań do naszych koncertów, jak dyrygent pracuje z orkiestrą a muzycy nad partyturą utworów, które zagrają na koncercie, wreszcie jak wygląda najważniejsza próba przed koncertem to zapraszam na nasz nowy cykl spotkań pt. #Otwarta generalna z PFK – mówi Szymon Morus, dyrygent i dyrektor artystyczny PFK Sopot. – Spotkania na próbach generalnych będą cykliczne i mam nadzieję, że taka forma spodoba się sopockiej publiczności – dodaje Szymon Morus.

Kolejną okazją do zobaczenia i wysłuchania próby generalnej sopockich filharmoników będzie #Otwarta generalna z PFK przed koncertem „W poszukiwaniu wiosny". Próba odbędzie się w czwartek, 21 marca, o godz. 12.45 również w sali koncertowej PFK w Sopocie.

Czas trwania próby to ok. 60 minut. Wstęp jest bezpłatny po wcześniejszej rezerwacji mailowej pod adresem biuro@pfksopot.pl, bądź telefonicznej w godz. 10.00-14.00 pod numerem telefonu 58 555 84 28. Liczba miejsc jest ograniczona.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...