Halowe Mistrzostwa Pomorza w skokach przez przeszkody

Fot. Aleksandra Ziętak

Sezon zimowy to bardzo aktywny czas na sopockim Hipodromie, a zawody konne odbywają się tam średnio dwa razy w miesiącu. W dniach 16-18 lutego br. będą to Halowe Mistrzostwa Pomorza w skokach. Dla kibiców wstęp wolny.

Halowe Mistrzostwa Pomorza w skokach przez przeszkody rozgrywane będą na Hali Pomarańczowej – największej krytej ujeżdżalni Hipodromu. Zawodnicy będą mieli do przejechania parkur z kilkunastoma przeszkodami, które konie będą musiały pokonać w określonej kolejności, mieszcząc się w normie czasu i bez zrzucenia drągów. Za każdą zrzutkę, a także za przekroczenie normy czasu, naliczane będą regulaminowe punkty karne.

Konkursy rozgrywane będą od rana do wieczora, przez cały weekend od 16 do 18 lutego. W niedzielę odbędą się finały dla poszczególnych klas.

Wstęp na zawody jest bezpłatny, a na widzów, oprócz sportowych emocji, czekać będą m.in. lokalne food trucki, które można będzie znaleźć w podwórzu przy nowych stajniach.

Hipodrom Sopot, Hala Pomarańczowa (wejście od ul. Łokietka lub kładką nad Drogą Zieloną), 16-18 lutego 2024 r. Harmonogram godzinowy i wyniki na żywo na stronie zawody konne.

 

 

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...