„Róża od św. Walentego” – wspieramy osoby chorujące psychicznie

Bukiet róż
Fot. Pixabay

Walentynki 14 lutego to oczywiście święto zakochanych, ale nie wszyscy wiedzą, że Święty Walenty jest także patronem osób chorujących psychicznie. I dlatego ten dzień został wybrany do akcji „Róża od św. Walentego”, której celem jest  zwrócenie uwagi na sytuację osób chorujących psychicznie. Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz Sopocki Wolontariat zapraszają do włączenia się w akcję.

„Róża od św. Walentego” jest wyrazem miłości, zrozumienia i solidarności płynący od osób, które same zmagają się z kryzysami psychicznymi, do osób, które są w gorszym momencie.

Niezwykle istotny jest samopomocowy charakter akcji, osoby z podobnymi przeżyciami mogą wspierać się wzajemnie i inspirować na drodze zdrowienia.

14 lutego osoby zdrowiejące, uczestnicy grup samopomocowych lub wolontariusze odwiedzają osoby korzystające ze wsparcia i wręczają im róże – symbole nadziei na zdrowienie. Róża to także pretekst do spotkania, które wprowadza chwilę radości do codziennego życia pacjentów, często osamotnionych i rzadko odwiedzanych przez bliskich i znajomych.

Jak włączyć się w akcję?

  • Zrób kartkę/laurkę z sentencją wzmacniającą i motywem róży. Skieruj w niej kilka słów wspierających do osoby w kryzysie psychicznym pamiętając, że cenniejsze jest słowo wsparcia, niż wesoły wierszyk miłosny. Technika dowolna, format maksymalnie A5.
  • Do 12 lutego dostarcz kartki do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Marynarzy 4, w godz. 8.30-17.00.
  • Zostań naszym wolontariuszem_szką! Szczegóły na ten temat znajdziesz na www. wolontariat.sopot.pl

Kartki wraz z różami będą dostarczone 14 lutego do Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku oraz do innych placówek na rzecz zdrowia psychicznego.

Koordynatorka akcji „Róża od św. Walentego” w Sopocie:

  • Patrycja Szczepańska
  • tel. 729 863 777
  • p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl

Więcej informacji na temat akcji:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...