Remonty dróg i utrudnienia w ruchu w Sopocie w dniach 12-18.02.2024 r.

Fot. ZDiZ

To już ostatnie dni przebudowy ulicy Chodowieckiego w Sopocie. Prace zaplanowane są do piątku, 16.02.2024 r. Utrudnień nadal można się spodziewać na remontowanych ulicach Mazowieckiej i Smolnej. W drugiej połowie tygodnia rozpocznie się przebudowa ul. Sobieskiego. 

Kompleksowa przebudowa ulicy Mazowieckiej

Na remontowanej ulicy Mazowieckiej zamknięty jest odcinek od skrzyżowania z ul. Łowicką do skrzyżowania z ul. Kujawską.

W bieżącym tygodniu wykonawca zaplanował m.in.:

  • kontynuację budowy parkingu oraz chodników i konstrukcji jezdni prowadzących do posesji przy ul. Mazowieckiej 32,
  • kontynuację prac brukarskich – wykonanie konstrukcji chodników i wjazdów indywidualnych,
  • prace wykończeniowe i porządkowe.

Planowany postęp robót może ulec zmianie w zalezności od warunkiów atmosferycznych.

Kompleksowa przebudowa ulicy Chodowieckiego

Od 3 lutego 2024 r. wyłączony z ruchu jest wjazd z ul. Malczewskiego w ul. Chodowieckiego. Wykonawca przebudowuje przejście dla pieszych. Wjazd na ul. Chodowieckiego możliwy jest wyłącznie od strony ulicy Księżycowej.

W tym tygodniu wykonawca zaplanował:

  • zakończenie robót brukarskich,
  • montaż elementów małej architektury (ławki, kosze i stojaki rowerowe),
  • nasadzenia zieleni przy ulicy Malczewskiego.

Na 16 lutego 2024 r. planowane jest zakończenie prac.

Przebudowa ulicy Smolnej

Pracami drogowymi objęte jest skrzyżowanie ulicy Smolnej z ulicą Świemirowską oraz fragment od skrzyżowania z ul. Świemirowską do posesji numer 8. Mimo prowadzonych prac, ulica wraz ze skrzyżowaniem pozostaje przejezdna. Obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

W tym tygodniu wykonawca zaplanował m.in.: 

  • na odcinku od alei Niepodległości do ul. Świemirowskiej - kontynuację robót drogowych (budowa chodników i zjazdów) oraz robót branży elektrycznej; 
  • na odcinku powyżej ul. Świemirowskiej -  budowę kanału technologicznego, oświetlenia i kanału deszczowego oraz przebudowę fragmentu kanału sanitarnego.

W zależności od warunków atmosferycznych, wykonawca zaplanował budowę chodnika od al. Niepodległości do ul. Świemirowskiej (prawa strona) oraz krawężników na ul. Świemirowskiej. W planach są też prace w pasie drogowym: korytowanie i układanie warstw konstrukcyjnych. 

Budowa woonerfu na ul. Sobieskiego

W czwartek, 15 lutego rozpoczną się prace na ul. Sobieskiego. Zaplanowano rozbiórkę schodów od ul. Chopina oraz nawierzchni od ul. Bohaterów Monte Cassino do ul. Pułaskiego. Od czwartku będzie obowiązywał zakaz ruchu na odcinku od ul. Boh. Monte Cassino do ul. Pułaskiego, a w rejonie skrzyżowania ul. Pułaskiego z ul. Sobieskiego – zakaz zatrzymywania się. Zamknięte będzie przejście dla pieszych na ul. Chopina, naprzeciwko wjazdu na budowę.  

Prace związane z budową m.in kanalizacji deszczowej rozpoczną się w poniedziałek, 19.02.

Roboty brukarskie

W bieżącym tygodniu Zarząd Dróg i Zielni zaplanował roboty brukarskie w następujących miejscach:

  • dojście od alei Niepodległości do ul. Bocznej (do budynków alei Niepodległości 724 a i c oraz 726 a) - remont nawierzchni drogi wewnętrznej (brak możliwości przejścia);
  • ul. Kolberga - remont dojazdu do przychodni (brak możliwości dojazdu i parkowania).

Remonty kanalizacji deszczowej

W środę, 14 lutego 2024 r., na zlecenie ZDiZ firma zewnętrzna wyremontuje studnię kanalizacji deszczowej przy ul. Mieszka I, na wysokości budynku przy ul. Grunwaldzkiej 60. Wykonane zostanie również odwodnienie liniowe na placu Konstytucji 3 Maja, przed budynkiem kościoła św. Jerzego.

W piątek, 16 lutego 2024 r. zaplanowany jest remont wpustu ulicznego w al. Niepodległości, na wysokości posesji nr 817.

Cięcia sanitarne drzew

Dział Zieleni ZDiZ zaplanował cięcia sanitarne drzew rosnących przy ulicach: 23 Marca, Pułaskiego, Krótkiej, Wybickiego, Kopernika, Księżycowej.

Prace będą uzależnione od warunków atmosferycznych. Pracownicy ZDiZ proszą o nieparkowanie samochodów w pobliżu zaplanowanych cięć. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...