Sopoccy sportowcy uhonorowani

Fot. Krzysztof Mystkowski KFP/UMS

Sopocka żeglarka i żeglarze Maja Dziarnowska, Paweł Tarnowski i Stanisław Trepczyński spotkali się z Magdaleną Czarzyńską-Jachim, pełniącą funkcję prezydentki Sopotu, która uhonorowała ich sportowe sukcesy. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 12 lutego br. Wcześniej podziękowania i gratulacje odebrał również Aleksander Frankowski z Trefla Sopot.

Paweł Tarnowski i Maja Dziarnowska, reprezentujący Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia, wystartowali w mistrzostwach świata w windsurfingowej olimpijskiej klasie IQFoil, które odbyły się u wybrzeży hiszpańskiej wyspy Lanzarote. Paweł Tarnowski przywiózł do Sopotu tytuł wicemistrza świata, Maja Dziarnowska zdobyła na tych samych regatach wysokie, siódme miejsce.

Stanisław Trepczyński w minionym roku wywalczył tytuł młodzieżowego mistrza świata w klasie IQFoil na regatach World Sailing 2023 w Brazylii.

– Sukcesy sopockich żeglarzy to efekt determinacji, ogromnego zaangażowania i woli walki, a ich sportowe dokonania rozsławiają w świecie Sopocki Klub Żeglarski i nasze miasto – podkreśliła Magdalena Czarzyńska-Jachimpełniąca funkcję prezydentki Sopotu.

W miniony piątek Magdalena Czarzyńska-Jachim podczas meczu Trefla Sopot i PGE Spójni Stargard w Hali 100-lecia Sopotu podziękowała – również za sportowe dokonania – Aleksandrowi Frankowskiemu, zawodnikowi Akademii Koszykówki Trefla Sopot, członkowi Kadry Narodowej Niesłyszących, która w styczniu w Sao Paulo w Brazylii zwyciężyła w Światowych Igrzyskach Młodzieży Głuchych, zdobywając złoty medal. 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...