Sobota z Friedrichem Wilhelmem Jüncke

F.W.Juncke. Fot. Goyki 3 Art Inkubator

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na Dni z Friedrichem Wilhelmem Jüncke. W sobotę, 24 lutego o godzinie 18.00 otwarta zostanie wystawa przedmiotów należących do niegdysiejszego właściciela willi przy Goyki. Wstęp wolny.

Dni z Friedrichem Wilhelmem Jüncke będą miały swoją kulminację w sobotę, 24 lutego, kiedy to o godzinie 18.00 otwarta zostanie wystawa prezentująca niezwykłe znalezisko: zbiór nut i partytur z kolekcji Friedricha Wilhelma Jünckego, gdańskiego kupca, który w 1894 roku zlecił budowę słynnej willi z wieżą. Są to jedyne, jak dotąd, odnalezione artefakty, które należały do rodziny Jüncke, pierwszych właścicieli willi, w której obecnie mieści się Goyki 3 Art Inkubator. Ponadto odbędzie się prelekcja dr Marty Walkusz, która odnalazła nuty w zbiorach Akademii Muzycznej w Gdańsku, a także koncert w wykonaniu Piotra Czerwińskiego. Młody pianista wykona utwory zaczerpnięte ze zbioru nut prezentowanego na wystawie. Wstęp wolny.

Partnerem wydarzenia jest Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...