Dzień otwarty Spółdzielni Kooperacja. Zobacz, jakie usługi oferuje mieszkańcom

Fot. materiały Spółdzielni Socjalnej Kooperacja

Sklepy charytatywne, salony fryzjerskie, kosmetyczne, masażu, a ostatnio sala na wynajem i przyjazny serwis komputerowy – Spółdzielnia Socjalna Kooperacja już od 10 lat działa w Sopocie propagując ideę społecznej odpowiedzialności. Teraz będzie można bliżej poznać jej bogatą ofertę usług dla mieszkańców. 29 lutego w sali na wynajem Monte LukLuk przy ul. Bohaterów Monte Cassino 9 A, w godz. 13.00-17.00 odbędzie się dzień otwarty Kooperacji. Na odwiedzających czeka m.in. losowanie voucherów do salonów usługowych, a spotkanie odbędzie się przy dobrej kawie i poczęstunku.

Misją Spółdzielni Socjalnej Kooperacja jest zapewnienie nowych miejsc pracy osobom oddalonym od rynku pracy, jak również profesjonalistom z doświadczeniem migracji, a jednocześnie stworzenie przestrzeni przyjaznej klientom.

– Podczas dnia otwartego sopocianki i sopocianie będą mieli okazję poznać całą ofertę Kooperacji, a także doświadczyć na własnej skórze profesjonalizmu masażystki i kosmetyczki zatrudnionych w Spółdzielni – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca funkcję prezydentki Sopotu. – Zachęcam nie tylko do udziału w dniu otwartym, ale także do stałego korzystania z usług Spółdzielni Socjalnej Kooperacja. W ten sposób możemy wspierać ekonomię społeczną w praktyce. Zapraszam serdecznie!

Warto poznać działalność gospodarczą Spółdzielni, dzięki której możliwa jest reintegracja zawodowa jej członków. Kooperacja działa w organizacjach wspierających rozwój ruchu spółdzielczości socjalnej, na rzecz integracji ze środowiskiem lokalnym, pomaga osobom wykluczonym w powrocie do życia w społeczeństwie. Prowadzi także działalność społeczną i oświatowo-kulturalną wśród członków na rzecz środowiska, w którym żyją i pracują.

Jedną z takich inicjatyw jest na przykład sponsorowanie klubu FC Jordanek. Klub był inicjatywą oddolną młodych piłkarzy w wielu 15-19 lat, którzy grali na sopockim boisku przy ogrodzie jordanowskim. Marzyli o tym, by spróbować sił w meczach lig trójmiejskich i udało się – od ponad dwóch lat zdobywają w rozgrywkach pierwsze miejsca.

Oferta:

  • Salon Fryzjerski & Manicure Luk Luk, al. Niepodległości 676, tel. 730 977 559
  • Salon Przemian Luk Luk, al. Niepodległości 811, tel. 730 977 558
  • Salon Masażu Luk Luk, ul. 23 Marca 32 A, tel. 537 553 559
  • Sala na wynajem, Monte Luk Luk, ul. Bohaterów Monte Cassino 9 A, tel. 535 172 079
  • Przyjazny Serwis Komputerowy, ul. Podjazd 2, tel. 535 172 079
  • Sklep Charytatywny Luk Luk, al. Niepodległości 754 A, tel. 730 930 221
  • Sklep Charytatywny Luk Luk, ul. Wejherowska 11, tel. 730 930 221

Sopocianie skorzystają z dodatkowych zniżek po okazaniu Karty Sopockiej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...