50 zł na każdego ucznia podstawówki. Wsparcie rozwoju młodych

Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP/UMS

Dofinansowanie udziału uczniów publicznych szkół podstawowych w wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych to nowy projekt, dzięki któremu dzieci i młodzież będą mogły korzystać z większej liczby atrakcyjnych zajęć wspierających rozwój talentów i zainteresowań uczniów. Od 1 września 2024 r. sopockie szkoły podstawowe otrzymają na ten cel z budżetu miasta 50 zł na każdego ucznia.  

Projekt ruszy z początkiem nowego roku szkolnego i potrwa do końca 2024 r. Szkoła będzie mogła przeznaczyć dofinansowanie nie tylko na wydarzenia organizowane w Sopocie, ale także w Trójmieście i województwie pomorskim.

– Inwestowanie w edukację młodego pokolenia jest dla mnie sprawą priorytetową – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca funkcję prezydentki Sopotu. – To zawsze przynosi dobre efekty. Sopoccy uczniowie otrzymają jeszcze więcej możliwości rozwoju kompetencji społecznych i obywatelskich, uczestnictwa w życiu kulturalnym i naukowym podczas zajęć wspierających rozwój ich talentów i zainteresowań. Cieszy mnie, że szkołom podstawowym ten pomysł się spodobał – dodaje Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Dofinansowanie to jeden z elementów systemu wspierania działalności dydaktycznej, wychowawczej i kulturalnej realizowanej przez szkoły. Zajęcia odbywać się będą poza szkołą (teatry, kina, muzea, domy kultury, uczelnie wyższe, instytuty naukowe). Ze względów organizacyjnych będzie także możliwość organizacji zajęć, warsztatów, spektakli, pokazów itp. na terenie szkoły podstawowej. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...