Edumapa – nowy serwis o edukacji dla młodzieży z Trójmiasta

Fot. materiały promocyjne

Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy uruchomiło serwis internetowy dla mieszkańców Trójmiasta i ościennych powiatów, którzy poszukują informacji o placówkach oświatowych w regionie i dostępnych kierunkach kształcenia. Znaleźć tam można również ofertę sopockich szkół.

Edumapa.com to nie tylko wyszukiwarka profili nauczania, to także źródło informacji o ścieżkach edukacyjnych, porady dla młodzieży i rodziców oraz testy preferencji zawodowych. Zainteresowanych nauką w Sopocie zachęcamy do zapoznania się z informacjami o naszych szkołach ponadpodstawowych i ich ofertach (zobacz również: szkolyponadpodstawowe.sopot.pl).

Serwis w jednym miejscu gromadzi najważniejsze informacje o szkołach ponadpodstawowych oraz uczelniach wyższych działających w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i powiecie gdańskim. Dzięki temu łatwo można sprawdzić i co ważniejsze – porównać różne oferty edukacyjne.

W przypadku szkół ponadpodstawowych Edumapa.com pozwala na wyszukiwanie określonych kierunków kształcenia i placówek oświatowych oraz precyzyjne filtrowanie potrzeb edukacyjnych. Możliwe jest m.in. zawężenie poszukiwań do określonego typu szkoły (liceum, technikum, szkoła branżowa) lub wyszukiwanie kierunku kształcenia zawierającego konkretne rozszerzenia bądź język wykładowy.

Selekcja możne obejmować też inne parametry, w tym: odpłatność za naukę, słowa kluczowe oraz – co szczególnie ważne dla osób z niepełnosprawnościami – dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi.

Uzupełnieniem informacji o ofercie edukacyjnej jest test zainteresowań oraz kalkulator punktów rekrutacyjnych.

Edukacyjny blog

Osoby, które chcą być zawsze na czasie w tematach związanych z szeroko rozumianą edukacją i kształceniem ustawicznym lub po prostu szukają praktycznych porad, mogą korzystać z Edubloga. Teksty publikują tam doświadczeni specjaliści z Centrum Rozwoju Talentów, co gwarantuje to dużą dawkę solidnej i pewnej wiedzy. Już teraz można tam znaleźć artykuły odpowiadające m.in. na pytania: jak wybrać szkołę lub studia oraz czym w tej kwestii się kierować. To treści pomocne zarówno dla młodych osób, jak i ich rodziców czy opiekunów.

Celem Edumapy jest nie tylko dzielenie się wiedzą, dużo ważniejsze jest to, co za tym idzie – budowanie świadomości o różnorodnych możliwościach, z jakich można korzystać w kontekście edukacji i kariery zawodowej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...