Silny wiatr i niskie temperatury na Pomorzu

Fot. Anna Rezulak KFP/UMS

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o silnym wietrze, opadach deszczu i deszczu ze śniegiem oraz spadku temperatur na Pomorzu. Prognoza obowiązuje do czwartku, 4 kwietnia.

We wtorek, 2 kwietnia, zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna do 12°C. Możliwe przelotne opady deszczu.  Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami, głównie w zachodniej części województwa silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 65 km/h, na wybrzeżu okresami silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W środę również przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny w porywach do 55 km/h, na wybrzeżu porywy do 65 km/h, stopniowo słabnący, północno-zachodni, po południu skręcający na północny i północno-wschodni. W nocy ze środy na czwartek  zachmurzenie małe i umiarkowane, po północy stopniowo od zachodu wzrastające do dużego. Nad ranem w części zachodniej województwa opady mżawki i deszczu. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C. Spadek wartości temperatury poniżej 0°C spowoduje, że na drogach i chodnikach może zrobić się bardzo ślisko. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, początkowo na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, z kierunków północnych, stopniowo skręcający na południowo-wschodni.

Apelujemy o ostrożność. Unikajmy wizyt w parkach, na cmentarzach i na terenach leśnych. Warto też zabezpieczyć przedmioty pozostawione np. na balkonach, by porwane przez wiatr nie zrobiły komuś krzywdy. Silny wiatr może również powodować przerwy w dostawie prądu.

Wszelkie niebezpieczne sytuacje jak połamane konary drzew czy elementy infrastruktury najlepiej zgłaszać na numer alarmowy 112. Tam dyspozytor przekaże zgłoszenie odpowiednim służbom. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...