Dzieje się w Dworku Sierakowskich

Jedna z prac na wystawie Gosi Ćwiek. Fot. facebook.comgosiacwiekphotography

Wykłady, koncerty, wystawy, spotkania autorskie… Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na wydarzenia w Dworku Sierakowskich.

Wykład „Doktor Maciej Chimiak. Sopocki Doktor Judym”

2 kwietnia, godz. 17.00 – wykład przedstawiający sylwetkę i dokonania Macieja Chimiaka, zmarłego w ubiegłym roku lekarza, inicjatora i współzałożyciela sopockiego Hospicjum Domowego św. Faustyny.

Wykład poprowadzi Aleksandra Szymańska- Bukowska. W trakcie spotkania przeprowadzona zostanie zbiórka darowizn na rzecz hospicjum.

Jan Kondrak w Sopocie: „Cohen – Okudżawa – Dylan – Sting”

3 kwietnia, godz. 19.00 – koncert cenionego autora i kompozytora, związanego z piwnicą artystyczną Lubelska Federacja Bardów, której jest współzałożycielem. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego. Wstęp: 60 zł

Wystawa Gosi Ćwiek „Moment In Time”

Od 6 kwietnia obejrzeć będzie można wystawę Gosi Ćwiek, fotografki na co dzień tworzącej w Londynie. Ćwiek na fotografiach pokazuje emocje artystów muzyków, których nie da się usłyszeć. Tego wieczora odbędzie się koncert londyńskiego artysty Nika Shevy. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 kwietnia o godz.18.00. Wystawa potrwa do 23 kwietnia.

Promocja Książki „Kalendarz Życzeń dla Pań”

13 kwietnia, godz. 16.00 – spotkanie autorskie z Zenonem Bosiackim, sopockim architektem, który zaprezentuje zbiór fraszek dedykowanych paniom. Książka jest opatrzona autorskim ilustracjami Zenona Bosiackiego, których oryginały będzie można obejrzeć w Dworku w dniu wydarzenia.

 

WIęcej informacji na stronie Towarzystwa Przyjaciół Sopotu

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...