Zapraszamy na spacer przebudowaną ulicą Mazowiecką

Na zdjęciu ulica Mazowiecka po przebudowie Fot. UMS
Ulica Mazowiecka w Sopocie po przebudowie Fot. UMS

W czwartek, 4 kwietnia 2024 r. o godz. 12 zapraszamy na spacer wyremontowaną ulicą Mazowiecką w Sopocie Kamiennym Potoku. O tym, jak przebiegała inwestycja, co zostało zbudowane na powierzchni i pod ulicą opowiedzą projektanci, przedstawiciele wykonawcy i pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie. W spacerze wezmą też udział Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca funkcję prezydentki Sopotu, Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu oraz miejscy radni. 

Ta ważna dla mieszkańców Kamiennego Potoku ulica została dopuszczona do ruchu we wtorek, 26 marca 2024 r. Inwestycja obejmowała nie tylko ułożenie nowej nawierzchni, budowę miejsc postojowych i chodników, ale również gruntowną przebudowę systemu kanalizacji deszczowej. Powstało 9 zbiorników retencyjnych i ogród deszczowy. Wszystko po to, aby zatrzymać wodę opadową w górnym tarasie miasta i zapobiec zalewaniu dolnych obszarów. Zmienione zostało też oświetlenie na energooszczędne. Znacząco poprawił się komfort jazdy, a przejścia dla pieszych zostały doświetlone.

Efekty przebudowy będzie można podziwiać podczas spaceru, który odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia 2024 r. Spotykamy się o godzinie 12 w okolicach budynku przy ul. Mazowieckiej 13

Wykonawcą remontu ulicy Mazowieckiej była firma Eurovia Polska S.A. Wartość podstawowych robót budowlanych wynosi 10 963 196,79 zł, zaś dofinasowanie UE to kwota 4 829 372,65 zł, pozostałe środki wyłożyła Gmina Miasta Sopotu.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...