W kwietniu teatr wraca do BOTO

Fot. Krzysztof Wyszomirski

W kwietniu na odwiedzających sopocki Teatr BOTO czekają spektakle teatralne, na projekcje zaprasza Dyskusyjny Klub Filmowy Kurort, a wieczorami na koncertach grana jest muzyka jazzowa, bluesowa i sety dj-skie.

W kwietniu Jazz Jam Session odbywają się w czwartki: 4 kwietnia o godzinie 20.00, a od 11 kwietnia na stałe od godziny 21.00. Jam Sessions To cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji. Po pierwszym secie zawsze jest okazja, by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni. W piątki koncerty muzyki autorskiej o godzinie 20.00, a w niedziele 7.04 i 14.04 o godz. 19.00 spektakle. W środy o godzinie 19.00 w BOTO odbywają się gościnne pokazy Dyskusyjnego Klubu Filmowego DKF Kurort.

• 3 kwietnia, godz. 19.00 - DKF Kurort: Krótkometrażowe filmy fabularne nominowane do Oscara 2024 z prelekcją Michała Grubmana.

• 4 kwietnia, godz. 20.00 - PPL Trio czyli Rafał Poniatowicz/Mikołaj Prościński/Michał Ligęza. Jazzowy kolektyw studentów pierwszego roku gdańskiego Amuz-a. Zagrali już koncerty w Gdyni, Gdańsku i Warszawie, Elblągu. Bilety dostępne na stage24.pl.

• 5 kwietnia, godz. 20.00 - Filip Fiebiger Trio to założony w 2023 r. zespół prezentuje muzykę wyrastającą z jazzu, pełną improwizacji, interkacji i wspólnej zabawy muzyką. Trio czerpie inspiracje z wielu gatunków: bluesa, R’n’B, funky, swingu, latino. Bilety dostępne na stage24.pl

• 6 kwietnia, godz. 22.00 - Boto Dance - set dj’ski

• 7 kwietnia, godz. 19.00 - Podróż do Buenos Aires - spektakl do Sylwii Góry Weber w reżyserii Adama Nalepy. To tekst porażający i prześmieszny. Potok łez, przekleństw i wylanej żółci matki i siostry, która całe życie tylko dla swoich bliskich żyła i na nich pracowała, która sobie zasłużyła na respekt, wdzięczność i opiekę. Bilety dostępne na stage24.pl.

• 10 kwietnia, godz. 19.00 - DKF Kurort: Niewinni Czarodzieje z prelekcją Łukasza Maciejewskiego.

• 11 kwietnia, godz. 21.00 - Cinematic Jazz Jam to projekt Filipa Arasimowicza, Jakuba Janoszka, Alana Kapołka i Anny Wiosny Rogowskiej, którzy łączą w sobie bogactwo brzmień jazzowych z inspiracjami płynącymi z szeroko pojętej muzyki filmowej. Bilety dostępne na stage24.pl

• 12 kwietnia, godz. 20.00 - Jazzpospolita to zespół od samego początku działający na przekór: skojarzeniom, modom, a nawet własnej nazwie. Grupa z założenia balansuje pomiędzy gatunkami i dzięki temu przez lata wypracowała charakterystyczne brzmienie. Post, avant, pre, trans, prog, soft, hard? Jazz, rock, ambient, minimal, trip-hop? Wszystkie etykietki, którymi opatrzono twórczość Jazzpo, naprawdę trudno wymienić. Czy da się je wszystkie spiąć jazzową klamrą? Bilety dostępne są tutaj: stage24.pl

• 13 kwietnia, godz. 22.00 Bassment - set dj’ski

• 14 kwietnia, godz. 19.00 Takie Tam - spektakl Magdaleny Bochan-Jachimek - to szyderczy manifest sprzeciwiający się sprzeniewierzaniu publicznych środków. To protest przeciwko grantozie. Oraz ukłon w stronę kibiców Pogoni Szczecin. Bilety dostępne na stage24.pl

• 17 kwietnia, godz. 19.00 - DKF Kurort: Poprzednie życie z prelekcją Krystyna Weiher-Sitkiewicz

• 18 kwietnia, godz. 21.00 - Trio Kinga, czyli Bartosz Szablowski, Emilia Gołos i Natan Kryszk. Bilety dostępne na stage24.pl

• 19 kwietnia, godz. 20.00 - Mask Gig czyli mieszanka Arctic Monkeys i The Black Keys, brytyjscy rockowcy bluesowi MASK powracają do BOTO. Bilety dostępne na stage24.pl.

• 20 kwietnia, godz. 22.00 - BOTO Likes House - set dj’ski

• W dniach 22-24 kwietnia w Teatrze BOTO gościć będą uczestnicy warsztatów “Beckett and Media” w ramach rozgrzewki przed majowym festiwalem BETWEEN. POMIĘDZY.

• 25 kwietnia - Omamy, czyli Adam Skorczewski i Goście. Omamy wykonują rytmiczną, transową muzykę, którą można by określić mianem avant-groove. Jest ona fuzją energetycznego lounge jazzu, hipnotyzujących pętli i awangardowej twórczości. Muzycy pozwalają sobie na budowanie długich, wciągających, a nawet tanecznych motywów zachowując otwartą formę i balans między komunikatywną harmonią, a dysonansem. Bilety dostępne na stage24.pl

• 26 kwietnia, godz. 20.00 - Mojo to nowy, 5-osobowy skład z Trójmiasta (Felipe Schrieberg/Tomek Kruk/Michał Mantaj/Piotr Augustynowicz/Igor Augustynowicz), grający przyprawiającą o zawrót głowy, wysokoprocentową mieszankę tradycyjnych amerykańskich brzmień z nowoczesną, polską zadziornością. Zespół czerpie inspiracje z rytmów, które królowały niegdyś na najlepszych, szalonych imprezach, tworząc wyjątkowe połączenie między muzykami a publicznością. Bilety dostępne na stage24.pl.

• 27 kwietnia, godz. 22.00 BOTO Feels The Groove - set dj’ski.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...