Paweł Tarnowski zdobywcą Pucharu Księżniczki Zofii

Fot. Profil FB Pawła Tarnowskiego

Paweł Tarnowski z Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia po raz trzeci wygrał słynne regaty Pucharu Świata Trofeo Princesa Sofía Mallorca.

Tarnowski nie dał szansy konkurentom i od początku regat utrzymywał pozycję lidera, wygrywając po kolei aż sześć wyścigów. Sopocki żeglarz zdobył puchar księżniczki Zofii już po raz trzeci. W latach 2017 i 2018 triumfował na Majorce jeszcze w klasie RS:X. Tym razem wywalczył trofeum w nowej olimpijskiej klasie iQFoil.

Wśród Polek najwyżej, na 17 miejscu, sklasyfikowana została Maja Dziarnowska, również reprezentująca SKŻ ERGO Hestia Sopot, która jednak nie zakwalifikowała się do wyścigu medalowego.

W regatach o puchar księżniczki Zofii rozgrywanych na Majorce rywalizują co roku jednostki pływające w kategoriach olimpijskich. Regaty te mają w Hiszpanii długą tradycję – zostały rozegrane już po raz 53. Wystartowało w nich ponad 1200 zawodników i zawodniczek z 67 krajów, w tym 36 reprezentantów i reprezentantek Polski.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...