Krzysztof Krawczyk wśród gwiazd na drodze do Opery Leśnej

Fot. materiały prasowe BART

Z początkiem kwietnia rozpoczęła się renowacja murali na drodze prowadzącej do Opery Leśnej. Odnowione malowidła, uzupełnione o postać Krzysztofa Krawczyka, będą gotowe na majówkę.

Trwa renowacja murali na Sopockiej Alei Gwiazd, drodze pieszej prowadzącej do Opery Leśnej. Murale Stars’n’Roll to wpisane w kształty gwiazd czarno-białe wizerunki postaci, które odegrały ważną rolę w tworzeniu historii sopockiego festiwalu, artystów którzy dzięki swojej obecności i popularności budowali również historię Opery Leśnej. W Alei Gwiazd uwiecznieni zostali m. in.: Czesław Niemen, Irena Dziedzic i Lucjan Kydryński, Władysław Szpilman, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka czy Zbigniew Wodecki. W tym roku galerię gwiazd wzbogaci wizerunek Krzysztof Krawczyka. Nad odnowieniem murali pracuje Julia Tymańska, artystka interdyscyplinarna, absolwentka gdańskiej ASP, we współpracy z Sebastianem Choromańskim, którzy tworzyli oryginalne wizerunki. Prace zakończą się przed rozpoczęciem tegorocznej Sopockiej Majówki, która odbędzie się w dniach 1-4 maja. 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...