Sopoteka zaprasza na spotkania

Spotkania z Japonia. Fot. materiały prasowe Sopoteki

Spotkania poświęcone książkom, także tym dla dzieci, oraz cykliczne Spotkania z Japonią – to wszystko w Sopotece, w drugiej połowie kwietnia.

24 kwietnia, godz. 17.00, Sopoteka – Jak rozpoznać wartościową książkę dla dzieci?

Po co właściwie czytać dzieciom? Jak się bawić literaturą i formą książki? Jak czytanie wzmacnia więź i czy są publikacje, których absolutnie nie powinno się czytać? Co ze strasznymi baśniami i książkami z marketów? Na te i inne pytania odpowie Aleksandra Brambor-Rutkowska, absolwentka edytorstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, redaktorka naczelna wydawnictwa Natuli, autorka nagradzanych książek dla dzieci, pasjonatka kaligrafii. Wykład i warsztaty adresowane są do rodziców, edukatorów i edukatorek i wszystkich osób zainteresowanych tym tematem.

26 kwietnia, godz. 18.00, Sopoteka – Miejsce książki w Internecie. Spotkanie z Ewą Cieślik

Ewa Cieślik, historyczka sztuki i redaktorka naczelna największego w Polsce portalu książkowego Lubimyczytać.pl, opowie o tym jak działa portal, jakie treści są lepiej przyjmowane przez odbiorców, co zmieniło się w opisywaniu książek przez lata działalności Lubimyczytać.pl, a także na co powinni zwracać uwagę wszyscy zajmujący się pisaniem recenzji i jak książkowe hobby zamienić w pracę. Wstęp wolny.  

29 kwietnia, godz. 16.30, Sopoteka – Spotkania z Japonią: lud Ajnów

Nazywani są „japońskimi Aborygenami”, a świat mógł ich poznać głównie dzięki Polakom. A dokładnie dzięki Bronisławowi Piłsudskiemu, starszemu bratu marszałka Józefa Piłsudskiego. Na spotkaniu dowiemy się dlaczego niedźwiedzie były dla Ajnów bardzo ważne, poznamy niezwykłe sposoby upiększania twarzy i odpowiedź na pytanie dlaczego mówi się o nich, że są „najbardziej owłosionymi ludzi świata”. Spotkanie poprowadzi Anna Juozulinas, zakochana w kulturze japońskiej bibliotekarka pracująca w Sopotece, z wykształcenia antropolog kulturowy. Wstęp wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...