Spotkanie z rezydentami festiwalu W Ramach Sopotu

Anni Leppala „Girl in Green" (2007)

Jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu rozpoczyna się we wrześniu, natomiast już od 8 kwietnia trwają w Sopocie festiwalowe rezydencje. W środę, 17 kwietnia, trójka tegorocznych rezydentów pojawi się w Państwowej Galerii Sztuki. Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 19.00, poprowadzi Agata Passent.

Rezydenci Festiwalu Fotografii W Ramach Sopotu, których będzie można poznać na spotkaniu w Państwowej Galerii Sztuki o godzinie 19.00 to Jacek Poremba, Antonina Gugała i Sara Ahde. Efekty ich pracy zobaczymy na tegorocznym festiwalu, którego jubileuszowa, 10. edycja odbędzie się w dniach 6-22 września. 

Motywem przewodnim tegorocznej 10. edycji festiwalu będzie północ, w rozumieniu geograficznym i romantycznym, analogowym, czasowym, jako „godzina zero”, koniec dnia bądź początek nocy, ciemność i nadzieja światła. Północ stanie się kluczowym odniesieniem dla artystów fińskich i polskich zaproszonych na rezydencję oraz do wystawy głównej i pokazów towarzyszących. „Spotkanie polskiej fotografii ze sztuką północnej Europy odbędzie się we wrześniu na północy Polski, w Sopocie. Dla niektórych będzie podróżą na południe, wschód, zachód lub na północ właśnie" – mówi Maciej Stępiński, kurator główny jubileuszowej edycji FFWRS.

Podczas tegorocznej edycji sopockiego festiwalu fotografii zobaczymy m.in. premierowy projekt Szymona Rogińskiego, wystawę Helsińskiej Szkoły Fotografii, wystawę prac Jana i Janusza Bułhaków. Tradycyjnie odsłonięty zostanie także kolejny sopocki fotopomnik.

Festiwal Fotografii W Ramach Sopotu zaplanowano w tym roku w dniach 6-22 września.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...