„SM – i co z tego?”. Konferencja dla osób ze stwardnieniem rozsianym

Fot. Freepik

Fundacja StwardnienieRozsiane.Info zaprasza do uczestnictwa w jubileuszowej, 5. Ogólnopolskiej Konferencji „SM – i co z tego?”. Konferencja odbędzie się 18 i 19 maja w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Konferencja jest skierowana do osób chorujących na stwardnienie rozsiane (SM), ich bliskich, a także do wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką SM

Udział w konferencji jest bezpłatny, konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej: www.smicoztego.pl.

– To największe tego typu merytoryczne wydarzenie dla osób ze stwardnieniem rozsianym w Polsce – mówi Monika Łada, prezeska fundacji StwardnienieRozsiane.Info. – Przez dwa dni uczestnicy w jednym miejscu i czasie mają bezpłatny dostęp do ekspertów z różnych dziedzin, zajmujących się SM. Oprócz neurologów, w konferencji wezmą udział również m.in. eksperci z dziedziny psychologii, psychiatrii, fizjoterapii, dietetyki czy ginekologii.

Program Konferencji opierać się będzie m.in. na:

  • prelekcjach ekspertów zajmujących się SM,
  • zajęciach warsztatowych w mniejszych grupach,
  • sesjach pytań i odpowiedzi (Q&A),
  • indywidualnych dyżurach specjalistów.

Nie tylko spotkania z ekspertami, zwiększanie wiedzy podczas prelekcji i warsztatów, ale też możliwość wymiany doświadczeń, wzajemnego wsparcia osób z SM i ich bliskich, to bezcenne korzyści. Na konferencjach mowa jest m.in. o tym, jakie są możliwości leczenia SM w Polsce, jak radzić sobie z objawami choroby, w jaki sposób korzystać z fizjoterapii czy realizować plany o macierzyństwie w przypadku choroby.

– A także, co bardzo ważne, staramy się pokazywać, że dzięki diametralnemu postępowi medycyny, diagnoza SM nie musi w dzisiejszych czasach powodować konieczności zmiany planów i rezygnacji z marzeń – dodaje Monika Łada.

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Klinika Neurologii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Patronami Honorowymi konferencji są: Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Neurologicznych, Krajowa Izba Fizjoterapuetów, Agencja Badań Medycznych, Wojewoda Pomorska, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...